Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért hallom sokszor a küld...

Miért hallom sokszor a küld szót "küd"-nek ejtve? Miért hagyják ki direkt az l betűt? "Küdi neki", "küdd le" kifejezések olyan divatosak hogy így kell mondani?

Figyelt kérdés
Pl. valaki helyesen mondja, hogy küldi az e-mailt, vagy küldd el, de amikor kajálásról van szó példaként, akkor úgy mondják, hogy küdd le vagy verekedésnél, esetleg játékban, hogy küdd neki, küdi neki. Vagy a tele és teljesen helyett telibe... Nem tetszik. Más is van vele így?
2012. febr. 22. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem, az 'L' és 'R' hangokat hajlamosak vagyunk elhagyni, ha "nem pörög jól a nyelvünk", vagy lustán beszélünk. Én például a paradicsom szót alig tudom kimondani, ha csak félhangosan, félvállról beszélek, csak paaadicsom lesz belőle. Szóval az artikulálatlan beszéd miatt lehet. A "küdd neki", stb. alak pedig szerintem az artikulálatlan beszéd kifigurázása, vicces "egyszerű ember" szleng. :)
2012. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan, mint mikor vki zöld helyett ződ-et mond.
2012. febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én azt utálom mikor azt mondják hogy pl.:Elfelejtettem a "jelszómat" hát az Jelszavamat!FÚÚÚ azt de ki nem állhatom
2012. márc. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!