Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mitől van az, hogy szinte a...

Mitől van az, hogy szinte a társadalom 90%-a ugyanazokat csinálja?

Figyelt kérdés

Amik most mennek a neten, arra gondolok.

Pl.:

- a postai buborékos csomagot kipukkasszák

- szívószálat megrágják

- ha a takarónak a gombos fele van feléjük, átcserélik


meg ilyenek...

Honnan tudjuk, hogy ezt kell, vagy éppen nem kell tenni?


2012. febr. 25. 15:52
1 2
 1/12 anonim válasza:

Buborékos csomagot azért pukkasszuk ki mert jó :D

A szívószálat akkor rágcsálom ha olyan hangulatom van.

Takaró meg nem érdekel hogy hogy van. De anyám pl mindig megfordította, tesó mi mindig megfordítja. Gondolom anyámról ragadt rá a dolog.

2012. febr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én buborékos fóliát azért pukkasztok, mert megnyugtató.De jobban szeretem a papírzacskókat durrogtatni az erkélyen, olyan jól visszhangzik tőle a környék.Nappal felszállnak a hangjára a madarak, este megállnak a járókelők (gondolom, az ütő is megáll bennük).

A szívószálat nem rágom, mivel nem használok.

A takaró gombos felét pedig azért rakom inkább láb felől, mert ha beleakad a gombba a hajam, az nagyon idegesítő.

2012. febr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó kérdés ezek ilyen ösztönös dolgok. Pl a szívószál/toll rágás hisz általába ha valami a szánkba van azt megrágjuk (nők esetébe ez rossz szokás iykwim) mivel az agyunk ételnek hiszi.
2012. febr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A buborékos zacskót pukkasztgatni jó! :D Tesómmal rendesen harcoltunk a fóliákért :D. A szívószálát azért rágom, mert elfogyott a kóla, és már nem arra használom, amire hivatott :D. McDonald's-ban amikor átszúrom a kóla fedőjén a szívószálat, szoktam gyorsan fel-le mozgatni, elég hülye hangot ad ki, ezt a többiek idegesítésére csinálom, közben pedig mondogatom, hogy "köcsögduda, köcsögduda" :D A takarót én is megfordítom, nem tudom miért, rövid hajam van, lévén fiú vagyok. Egyszerűen zavar, ha a gombos része van a fejem felé :D.


Amúgy George Carlin egyik előadásában is feszegeti a témát, hogy sok-sok közös dolog van az emberekben, mégis, a politika és a média ennek az ellenkezőjét teszi, arra világít rá, hogy mi minden különbözünk... Itt az előadás részlete, a feliratot a jobb alsó sarokban a CC-ra kattintva tudjátok előhozni, ha nem lenne alapból.


[link]

2012. febr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Aranyos az az animáció :D De engem érdekelne a videó, utolsó, ha erre jársz... :)
2012. febr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Jézusom! a takaróson "kiakadtam" én is mindíg megfordítom!:D érdekes:D 20/F
2012. febr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 MrTumbles ***** válasza:
berogzodesek lehetnek.. de igazabol nem tudom mert en ezeket nem csinalom. tehat a 10%-ba tartozom. ez most jo vagy nem? LOL!
2012. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én megtaláltam a videót, azt hiszem ez az :D

http://www.youtube.com/watch?v=ALDxcq4YJJo&feature=related

2012. febr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az emberek általában divat és trendek alapján illesztik be

napi életükbe szokásaikat.

2012. febr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az igaz de a pukkaszgatás meg a takaró megfordítása nem az a dolog amit minden ember publikusan csinál.
2012. febr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!