Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mondanátok érdekes témákat...

Mondanátok érdekes témákat Angliáról prezentációhoz?

Figyelt kérdés
Angolra prezentációt kell készítsek, viszont nem tudok semmi témát. Nincs megadva, csak Angliával kapcsolatosnak kell legyen. A piros busz és telefonláda már nagyon elcsépelt szerintem, valami olyanra gondoltam, ami mindenkinek felkelti az érdeklődését, de semmi nem jutott eszembe.:S Ötletek?:) Köszönöm!
2012. márc. 13. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Az angol polgári forradalom, a teázás, a Big Ben, a Tower, a gyarmatbirodalom, az oktatási rendszer, a St. Paul Cathedral, az anglikán egyház. Hirtelen ezek jutottak eszembe.
2012. márc. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem is ilyenek jutottak eszembe, csak az a baj, ha egy 16 átlagkorú osztálynak elkezdek a Big Benről hablatyolni, elalszanak, vagy beszélgetnek... Legalábbis ahogy a csoportom ismerem:/ Ezért valami olyan kéne, amitől leesik a legnemtörődömebb gyerek álla is:D De amúgy jók, a teázás tetszik, köszi:)
2012. márc. 13. 19:02
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Engem az angol királyi család mindig is lenyűgözött.

15L

2012. márc. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ava87 ***** válasza:
100%

Angol pubok? Azokról elég sok érdekességet lehet mondani.

Vagy lehetne beszélni a brit zeneiparról is.

A kajával is sokszor meg lehet fogni a társaság figyelmét, az angol konyháról meg elég jól lehet beszélni, mert sokak szerint borzalmas, kevesek szerint meg jó (én a kevesek közé tartozom, én szeretem :)), ide mindenféle ételt és italt bele lehet venni, mint mondjuk a fekete puding, tejes tea, stb.

Esetleg angol "specialitás" a futballhuliganizmus is :)

Meg ami még eszembe jutott, hogy pl. híres angol irodalmi alakok, mint Mary Poppins, Sherlock Holmes, Harry Potter, Robin Hood.

2012. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nevaeh ***** válasza:

Madame Tussauds

Lehet képeket is,és nagyon jó videók vannak fent youtube-on is,Pl.a bábuk készítéséről.

Szerintem tetszene nekik.

2012. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
írj a kajákról, érdekességek a fish n chips, tea tejjel, narancslekvár, citromlekvár ecetes csipsz, jelly bean. sztorinak jó a Canterbury érsekség és Beckett. meg pl a csap ugye külön hideg meleg. Aktuális most szent patriik nap
2012. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!