Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Budapest 90%-a miért ilyen...

Budapest 90%-a miért ilyen koszos és lepukkant? Miért nem törődnek az emberek jobban a környezetükkel?

Figyelt kérdés

A legtöbb helyen terjeng a bűz, a húgy- és szarszag, omlik a vakolat, koszosak az utoljára vagy 30 éve festett falak, a lépcsőházakban ragad a korlát a mocsoktól, minden ellep a grafiti, szemetesek, gazosak az utcák, düledező, rozsdásodó keritések, a terek utcák tele kocsmatöltelékekkel és hajléktalanokkal. A tömegközlekedési eszközök is koszosak, az ülésre leülni egyenlő a fertőzésveszéllyel.

Ha nagyritkán sok pénzért takaritják a köztereket, az utcákat, vagy társasházakban felújitják a lépcsőházat, lefestik a falakat, akkor azok heteken belül koszosak, agyon vannak firkálva.


Persze ezért is csak a poltikusokat tudjuk okolni, meg a békávét, meg mindenkit. Miért nem fordítunk figyelmet a környezetünk tisztaságára, nem lenne jobb mindenkinek egy tisztább, rendezettebb, virágos élhető városban élni?


2012. márc. 15. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Talán mert igénytelenek?Én BP-től 20 km-re lakom és itt nem koszos meg büdös.Csak autót használok.Hogyha gond van az autóval és utaznom kell akkor a BKV járatokon mindig bliccelek.Nem vagyok hajlandó ilyen alacsony színvonalért fizetni.Majd hogyha nem lesz tele emberi ürülékkel , vizelettel és hányással akkor talán fizetek a jegyért.
2012. márc. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetris ***** válasza:
100%

Én egy családi házas környezetben lakom Budapesten. Itt tökéletes a tisztaság, mindenki rendben tartja a kertjét, és a háza elejét is. Mi éppen a múlt hét végén ültettünk ki az utcára egy diófát, mert a régi elpusztult.

Azt tapasztalom, hogy inkább a belső kerületek ilyen elhanyagoltak, ahogy a Kérdező írta. Ami közös, arra kevésbé vigyáznak az emberek.

És igen, nagy az igénytelenség is, ahogy előttem írták.

2012. márc. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
Én ezt a rengeteg felsorolt rémséget sehol sem látom, pedig nem vagyok vak. A közlekedési eszközök tisztasága elfogadható, szemetes, gazos utcák, bedőlő kerítések se közel, se távol (kertvárosban lakom: minden utca tiszta és gondozott, a kerítések is teljesen rendben). Az is feltűnt, hogy a 70-es évek táján épült lakótelepek panelházait mindinkább színesítik, "élvezhetővé" festik, pedig költségigényes egy ilyen felújítás. A Belváros tiszta és kellemes - igaz, a VII.-VIII. kerületben nincs módom körülnézni (nem járok ott). Budapest külső képe számomra több, mint elfogadható (ma már).
2012. márc. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem igaz...En a 19.ker-be lakok es ott minden csupa zöld es tiszta!A fövarosok amugy is ilyenek neked elhiheheted.
2012. márc. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ott terjeng a bűz és a húgyszag, ahol hajléktalanok vannak.

Ha omlik a vakolat és nincs festve az a pénzhiány jele, kinél ne fordulna elő? Ahol án élek ilyen nincs. (kertvárosi rész)

A grafitiről a kis tinik tehetnek (meg a laza cigányok), de ezt nem egy vidéki helyen is láttam, mert járok ám erre-arra, ugyanez a szemétre is vonatkozik, a gaz meg pláne mindenhol előfordulhat.

Düledező, rozsdásodó kerítéseket nem láttam még, max cigányéknál, de ott aztán minden rohad. (és szerintem a többségnél így van, még ha nem fővárosi akkor is...)

A kocsmatöltelék se egy fővárosi állatfaj. A hajléktalanok fele szerintem itthon nem is hajléktalan, csak beállnak kéregetni, még ha van is pénzük.

A volán buszok is ám gyönyörűek, mikor a sok tini összefirkálja hátul, teleszemeteli, és áll az évszázados porréteg a csuklóban.

Az, hogy valamit agyonfirkálnak, arról még mindig a tinik tehetnek, de mondom, ez nem csak így van itt ám...


Tök mindegy hol élsz, az ember ember marad, pláne, ha primitív.

2012. márc. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!