Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell viszonyulni a...

Hogyan kell viszonyulni a leírásban szereplő vendég (ekhez)? Szerintetek bunkó vagyok? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Egyik hölgy barátomnak, akit teljes szívemből tisztelek, megengedtem, hogy pár napot nálam töltsön. Csakhogy van egy kis galiba, ami már nekem 100%-os kimerültséget okozz. Nem teljesen jó a házassága, állandó a cirkusz . Így a férj rendszeres látogató, mondanom sem kell, hogy a cirkuszt végig kell hallgatnom...mivel ha csöng a kaputelefon, beengedi a férjét stb. Kölcsönadtam a barátomnak a mobilt, mivel lemerült az övéje, hogy a fiával beszéljen. Ez egy perc volt. Csakhogy időközben az unokák is elkezdték már látogatni a barátomat, hajnali ébresztő is már többször meg volt a mobilon, sőt már olyan is volt, hogy a kaputelefon párhuzamosan csengett a mobiltelefonommal, miközben a két unoka a bejárati ajtón váltotta egymást. Ez már nekem SOK, mivel úgy gondolom, hogy a lakás nem átjáróház, és csak a barátomat hívtam magamhoz és nem a pereputtyot. Sokszor este 9-kor esik be valaki, ami napi 10-12 óra robot munka után nem esik jól. Mit tegyek, hogy ne legyek sértő? Volt már valaki hasonló helyzetben? A barátomat nem akarom elveszíteni, attól félek, ha szólnék, akkor megsértődne.
2012. márc. 16. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig lesz nálad?

Ha vélhetően még sokáig akkor meg kell neki mondani persze finoman, hogy téged zavar ez a helyzet hogy folyamatosan keresi valaki. A te házad a te éltedbe csöppent bele jogod van elmondani a véleményed.

2012. márc. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És hogyan mondjam el neki?
2012. márc. 17. 09:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
hát pl : "Ne haragudj, örülök, hogy itt vagy, de tudod nagyon sokat dolgozom, szeretnék pihenni, ezért megkérnélek, hogy a családoddal találkozz máshol. Remélem megérted."
2012. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
S ha nem érti meg,akkor ne legyen lelkiismeretfurdalásod.Ez a vendégszeretettel valo visszaélés kategoriája.Minél hamarább szólj neki.S ha megsértodik,csak onmagát jellemzi.Akkor nem jo barátot választottál.
2012. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!