Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy szülő lehülyézi az...

Ha egy szülő lehülyézi az iskola alkalmazása alatt álló portást, akkor? (többi lent)

Figyelt kérdés

Akkor mit lehet tenni ez ügyben? Szem és fültanuk előtt (egy tanárnő is jelen volt) egy kedves anyuka a "hülye" jelzőt használta rám,annak ellenére, hogy erre nem adtam okot. Holnap szólok az igazgatóhelyettesnek,de kiváncsi vagyok, hogy másutt mi a szokás.


23N


2012. márc. 28. 21:14
 1/10 anonim válasza:
(remélem tegezhetlek ha nemzavar) de nem teljesen világos. Te vagy a portás?
2012. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi nem fog történni, a suli a gyerekek után fejkvótát kap, és amúgy sem rúgnák ki a szülő viselkedése miatt, persze ez logikus.
2012. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elkönyvelheted magadban, hogy ez egy bunkó tehén, de semmi nem fog történni. Ne is éld bele magad, hogy valami látványos megtorlásban részesül a "kedves" anyuka! Nem mondom, hogy nincs igazad, de ok nélkül senkit nem szoktak lehülyézni. Ha elregélnéd nekünk a teljes sztorit, jobb rálátással bírnánk az igazságra és magabiztosabban foghatnánk a pártodat ebben a számunkra egyébként teljesen lényegtelen ügyben.
2012. márc. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még akkor sem történik semmi, ha a szülő szem és fültanúk előtt a tanerővel ordibál olyan minősíthetetlen hangon, hogy még a gyerekek is elítélik.


Ettől függetlenül menj az igazgatóhoz, és kérj védelmet. Nem beszélhetnek így veled.

2012. márc. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A lényeg hogy kaputelefonos rendszer van bevezetve az iskolába. A szülő felszól a kaputeefonon az osztályba és leküldik a gyereket az ajtóhoz. A szülőnek nem kell 2-3 emeletet másznia, valamint a takarítónők munkáját sem tiporja sárba 400 szülő. Az előző kolega nem tartatta be (ki is lett penderítve)így bár jópár szűlönek egyértelmű ez a rendszer, a társaság másik fele fel van háborodva, hogy hogy merem kedvesen és tisztelet tudóan felhívni a figyelmüket és megkérni Őket, hogy legyenek szívesek a kaputelefont használni. Habár az ajtó elektromosan nyílik (én tudom nyitni a portáról) ha ép bentről jönnek ki a gyerekek,akiknek az anyjuk apjuk kint vár úgy ahogy kell, a többi szülő,aki nem ismeri el a rendszert és a szabályokat ebben a pillanatban beszökik...igen,mint egy 5 éves.

Az anyuka is eszerint tett és figyelmen kívül hagyta hogy szólok hozzá. Visszafelé közöltem vele, hogy legközelebb legyen szíves a kaputelefont használni. Akadékoskodott,mire az ott álló tanárnő is közölte vele, hogy Énc sak a munkámat végzem,a szabályt be kellt artani,nem hiába van . Anyuka közölte, hogy Őt a délelőttis nő beengedi úgy, hogy csak odaint neki és már nyílik is a kapu. MEgkérdeztem, hogy melyik osztályba megy iylenkor és mondtam neki, hogy megfogom kérdezni a koleganőt hogy mi is zajlik itt délelött...na és ekkor kifelé menet az ajtóból még visszaköpte, hogy "Hülye!"

Tegnap előtt egy apuka gúnyos vigyorral az arcán sietett befelé (és persze miért ne akkor nyitnák belülről az ajtót) mikor rászóltam hogy legyen szíves csengetni. Erre menet közben, egy pillanatra sem megállva a válla felett odahányta nekem, hogy : NA ne szórakozzál már velem! 2 éve így megyek be a gyerekért!"

Visszafelé megállítottam és odakérettem az ablakomhoz és közöltem vele, hogy Nem gondolja-e hogy illetlen dolog az, hogy miközben a másik hozzá beszél, ön hátat fordítva ott hagyja az illetőt? Közben meg csak arra tudtam gondolni, hogy ha a mellette álló 7 éves kislány csak a negyedét szívja magába ennek az illetlen viselkedésnek meg van a jövő generációja...a B.U.N.K.Ó generációja.

2012. márc. 29. 10:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elmondottakból ítélve nem fogod megoldani a problémát. Kitaláltak egy rendszert, amelynek te a működtetője vagy. A bevezetője, az iskola igazgatója viszont nem áll a helyzet magaslatán. Nyilván tudja, hogy sok szülő fittyet hány a rendre, mégsem tesz semmit (lehet, hogy meghaladja az erejét).

Mindenkinek megvan a maga munkaköre, azt nem érdemes átlépni, de azt sem kell megengedni, más se lépje át. Ez persze nem könnyű. A beléptető rendszer kijátszásának kezelése igazgatói hatáskör, a tiéd a rendszer üzemeltetése. Ha zavar van, jelentheted, ha nem oldják meg, te biztosan nem tudod. Amit tehetsz, a figyelmetlenségből bejövőknek kedvesen elmagyarázod az új szabályt és kész. A kolléganődet megkérdezheted, miért enged be embereket. Az igazgatónak szólhatsz erről (tájékoztatás). A nevelőnek szintén nem az a munkaköre, hogy ebben rendet tegyen. Ha azt tapasztalod, hogy mindezeknek nincs eredménye, tudomásul kell venned, hogy nálad jóval nagyobb erőknek nem fontos, hogy rend legyen. Akkor se, ha az ellenkezőjét mondják.

2012. márc. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ebben az esetben vagy megszoksz, vagy megszöksz. Tehát tudomásul veszed az állapotokat, ha nem megy, keresel másik helyet.
2012. márc. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak egy irányba működő forgóajtó kellene, mint egyes múzeumokban. Vagy kétajtós "zsilipes" rendszer. Azt nem tudja a sok sunyi tapló kijátszani.
2012. márc. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.


12.10-es jól beszél!!!


Mivel ez állandó probléma, az igazgatóval kell beszélni. Hogy neked van egy feladatod, de naponta 100 ember fittyet hányva a szabályokra nem teszi lehetővé, hogy úgy végezd el, ahogy várják tőled.

Van olyan, hogy a suli levelet küld az összes szülőnek (nem postán, gyereken keresztül). Szerintem jó lenne, ha születne egy levél a gyerekek behozása-elvitele rendjének ügyében, amiben az igazgató elmagyarázza a rendszert, és nyomatékkal kéri, hogy mindenki eszerint járjon el. (Ebben benne lehet más is, pl. hol parkolhatnak a suli körül és hol nem stb).

2012. márc. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na mi lett a vege az igazgatoval valo beszelgetesnek?
2012. nov. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!