Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek önéletrajz helyett...

Szerintetek önéletrajz helyett jó ha a fészbuk adatlapomat csatolom linkben?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 15:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%

Huszonéves facebook-on sokat lógó hr-es vagyok.


Nem landolna kukában a beküldött "önéletrajzod".Hanem kikderülne arra a fali tartóra,ahova a legidiótább személyek önéletrajzát tűzük.Az elvetemültekét.


Csinálj normális europassos önéletrajzot,a facebookodat majd megnézem én magam ha érdekel.

Kétlem hogy a facebookból kiderül a végzettséged pontos megnevezése,az egyéb tanfolyamok,stb.


Azt nem feltételezem hogy felsőfokú végzettséged,munkatapasztalatod van,tehát neked tényleg majdnem mindent elárul a fb adatlapod,de téged ilyen stilussal még 3 műszakos sori dolgozónak se vennélek fel,de azért próbálkozz

2012. márc. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Hát kedves előző, te is jó HR-es vagy ha önéletrajzokat, amiket bizalmasan kellenne kezelned kirakod a faliújságra..
2012. márc. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Természetesen cenzúrázva kerülnek ki,név-cim-elérhetőség nélkül,és látni elég kevesen látják,nem az irodámban interjúztatok,arra van külön tárgyaló
2012. márc. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Mit csinál egy HR-es? Minek a rövidítése?
2012. márc. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Utolsó ne csinálsz kaabarét a kérdésemből, húzzál oszt kérdezd meg!
2012. márc. 31. 13:18
 16/24 anonim ***** válasza:
80%
Bocsi,de saját magad csináltál kabarét azzal, hogy egyáltalán oylasmi felmerül benned, hogy az idióta fészbukk adatlapod küldjed önéletrajz gyanánt...nah ez a kabaré barátom!
2012. márc. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
kisköcsög, tahó, tapló, gyökérfej. meg ilyenek....
2012. ápr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 sztbali válasza:
Mindenképp önéletrajzot csatolj. A FB-adatlapodról iderülhet olyan sok minden amiből világosan látszik, hogy nem te vagy a megfelelő ember; akármi is szerepel rajta.
2012. ápr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Amint egybehangzóan mindenki javasolja, nem jó ötlet a facebook oldaladat megosztani állásügyben, ne sajnálj időt, energiát egy normális önéletrajzra.

Amint a fiatal HR-es hozzászóló példája mutatja, ő és kollégái külön állatfajta a nagyobb cégeknél. (Jaj, de utálom ezt a fellengzős kifejezést Human Resource! Van szép magyar megfelelője, amely mindig is kedvére volt a magyar embereknek, személyzeti osztály. Értelmes, érthető, kifejező szó.)

Az a személyzetis szakemberek, akik HR-esnek titulálják önmagukat már le is tették névjegyüket. Hiszen egyértelműen kinyilatkozzák, számukra ez csupán munka, minden dolgozó kinek ügyével foglalkoznak csupán egy a sok adat közül. Darab-darab, avagy nekik annyit sem jelentenek, mint gyalog a sakktáblán. Evvel nagymértékben megkönnyítik önnön munkájukat. Hiszen mily' egyszerű tologatni szimpla aktákat, és nem törődni vele, hogy húsvér, érző emberek állnak mögöttük. Ráadásul, nem csupán egy ember egy papír. Ha végig gondolnák, egy jelentkező felvételével, ill. egy dolgozó elbocsájtásával akár komplett családok életéről, sorsáról döntenek, akkor a végén még valóban Humánus emberként élhetnének ők is. De nem! A legtöbb HR-es dolgozó távol tart önmagától mindenféle érzelmet, emberséget, becsületességet. Nem tudom, hol van az a pont, mikor-, úgymond, átállnak a sötét oldalra-, talán abban a pillanatban, ahogy álláshoz jutnak, vagy talán néhány nap, hét, hónap elteltével, de behódolnak az embertelen, tehát antihumanista munkamorálnak. Ha nem látom, nem fáj, ha nem látom nem kell vele törődnöm, ha nem látom, nincs felelőségem, ha nem látom, moshatom kezeimet...

A múlti cégeknél jelent meg ez a kifejezés HR osztály, HR-es kolléga. Egy tollvonással tesznek lapátra százakat, ezreket. Mit érdekli őket, ki az a Tóth Pista, Nagy Sanyi, Kis Feri... Ezentúl éhezni fognak gyerekeikkel, párjukkal együtt, mit zavarja az őket. Nekik nem kell hallgatni a gyerekek panaszát. Viszont jót tudnak röhögni azon az álláskeresőn, aki nem tud egy önéletrajzot megfogalmazni, akinek formailag sem úgy néz ki álláspályázata, mint ők elvárnák, amint nekik tanították az iskolában. (rosszabb esetben OKJ-s tanfolyamon) Kiteszik a szégyenfalra (röhejfalra), mert az csupán egy papír számukra, és ismét elfelejtik, mögötte egy emberi sors áll. Egy remény, bizakodás, hogy ennél a cégnél találnak munkát, és lesz pénzük ennivalóra.


Sikeres álláskeresést, kellemes hangulatú, barátságos, szerethető munkahelyet kívánok, mely kellő anyagi hátteret is biztosít!

2012. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló!


Én irtam fentebb hogy hr-es vagyok.

Képzeld,van bennünk emberség.

De ha el kell bocsátani a létszám 10%-át,mert a nagyfőnök ezt utasitja,akkor nekem ez a munkám.És muszáj valakiket választani.Hidd el,ha megtehetem,nem a 3 gyereket egyedül nevelő anyukára esik a választásom,hanem a kérdezőhöz hasonlóan likeskedőre,aki arra nem képes hogy ha már van internete,beüsse a google-ba,hogy önéletrajt minta,és csináljon valami hasonlót.Aki ebben ennyire link,hogy elküldené a facebook adatlapját,az a munkában is hasonló.Ilyenre egy cégnek sincs szüksége.

Felvételnél nem nézhetek utána mindenki anyagi helyzetének,családi állapotának,végzettség alapján kiszüröm a lehetségeseket,aztán bérigyény,munkatapasztalat alapján is van szórás,majd a maradékot hivom be,vagy a leendő közvetlen főnökének mutatom meg az önéletrajzot és még interjú előtt ő szelektál.

Ebbe nem vihetem bele hogy Marika néninek árverezik a házát.Mert akkor a Pistike jogosan mondaná hogy neki diákhitelt kell törleszteni,hisz akkor miért tanult ha esélyt sem kap.

Mindenkit nem vehetünk fel.

2012. ápr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!