Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegnap volt a temetés, de...

Tegnap volt a temetés, de azóta sem tudom, mit írjak? Szituáció alább.

Figyelt kérdés

Elnézést, ha hosszú lesz, de szeretném, hogy tiszta legyen a helyzet mindenkinek, aki elolvassa, mert fontos nekem, hogy segítsetek!


Az történt, hogy mamámnak van egy ismerőse/barátnője, akit még a kórházban ismert meg, és tartják a kapcsolatot, hetente minimum 2* beszélne telefonon, találkozni csak ritkán, mert elég távol lakunk tőlük. Tehát, ennek a hölgynek van egy 25 éves lánya, aki kint él külföldön, és én 4 évvel ezelőtt mentem ki oda, de nem volt szállásom, így hát úgy oldottuk meg, hogy a lánya megengedte, hogy nála száljak meg, és azóta már voltam kint többször is nála, eléggé jóban vagyunk, ugyan csak ritkán beszélünk, de mikor kint vagyok, akkor eléggé személyes dolokról tudunk jól elbeszélgetni. Egyébként én fiatalabb vagyok nála, 19 éves vagyok. Na és történt az, hogy meghalt az édesapja, és mivel a mamám jóban volt velük ( én a szüleit nem ismertem, csak a mamám, én csak a lányukat ) és Ő tartotta a lelket a feleségben, elmentünk a temetésre tegnap ( oda-vissza 200 km volt nekünk kb kocsival ) és maga a szertartás kb 10-15 perc volt, aztán a legvégén a pap mondta, hogy a család azt kéri, hogy mellőzzük a részvétnyilvánítást....

Tehát oda sem mentünk hozzájuk, csak a beszéd és az urna elhelyezése után elmentünk. A kocsiban mondta a mamám, hogy Ő is felhívja majd a barátnőjét, de én is írhatnék a lányának, hogy részvétem, stb...

Az a problémám, hogy nem tudom, hogy mit írjak? Mit illik ilyenkor írni? Megemlítsem, hogy ott voltunk a temetésen? Vagy ha ott nem "lehetett" részvétet nyílvánítani, akkor itt se tegyem meg?

Másrészről, hogy gondoljátok, nem volt úgymond bunkó dolog az, hogy mi elutaztunk olyan messzire egy 10 perces temetésre, aztán még annyit sem mondhattunk, hogy "részvétünk" ?

Persze, tudom, nem ezért megyünk el egy temetésre, de ez nekem fura volt... Mit gondoltok, mit illik ilyenkor? Mit írjak neki?


2012. ápr. 4. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Az szerintem nem bunkóság, hogy nem akartak részvétnyilvánitást - nagyon sok embernek az a legrosszab rész, amikor az összes ismerös elmondja, hoyg részvétm, ne sirj, nyugodj meg, idövel elfelejted, stb. Sokkal nagyonn fájdalmat okoz az ai idö, mint az egész temetés.


A lánynak meg ird meg egyszerüen, a saját szavaiddal, hogy sajnálod emiatt, és ha szeretne veled beszélgetni, akkor keressen meg (telefonon, interneten, vagy ahogy szoktátok tartani a kapcsolatot).

2012. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi

Írjatok még légyszi!

2012. ápr. 4. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sem bunkóságból kérték, hogy tartózkodjatok a részvétnyílvánítástól, nem lehet felróni nekik ezt. Küldj egy szép, szomorű képeslapot, persze borítékban, egy irodalmi idézettel esetleg, és írd meg pár szóban , hogy mennyire együttérzel velük, fájdalmukban.Tapasztalatom szerint az emberek el szokták tenni emlékbe ezeket a képeslapokat, dísztávíratokat, és a későbbi emlékezésnel felidézik az ismerősök együttérzését kifejező gesztusát.
2012. ápr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!