Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lehetséges "természetes temetés"?

Lehetséges "természetes temetés"?

Figyelt kérdés

Sokaknak valószínűleg furcsa a gondolat (finoman szólva), de nekem tökéletesen megfelelne (ténylegesen ezt is szeretném), hogy ha majd eljön az időm, akkor koporsó nélkül temetnének el és fölém ültetnének egy fát. Ennél szebb, jobb és természetesebb síremléket elképzelni se tudok.


A kérdés csak az, hogy ez így ebben a formában megvalósítható-e, tiltja-e bármilyen jog vagy szabályozás? A helyszín, azon túl, hogy nyilván és értelemszerűen valahol a természetben legyen (még ha ez akár csak a majdani családi házunk kertje is), számomra szinte mindegy - csak attól függ, hol lenne ez lehetséges és hol nem... ha lehetséges egyáltalán bárhol is?


2010. márc. 10. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon pontosat nem tudok mondani,de énis valamelyik nap kérdeztem meg anyukámat (elég furán nézett rám:D) és aztmondta,hogy tilos,mert beleszivárognak belőled dolgok a talajvízbe pl...a többire nem emlékszem. Szóval az én ismereteim szerint senkit nem lehet koporsó nélkül csak úgy bárhova temetni...de kíváncsi leszek a többiekre..
2010. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
temetkezni temetőben lehet, közegészségügyi okokból, megahtározott mélységbe kell temetni a holttestet. bővebbekről talán a járványügyi hatóság, vagy a tisztiorvosi szolgálat tud referálni. a faültetésnek nincs akadálya, síremlékekre általános építési szabályok vonatkoznak csak.
2010. márc. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem: az erdőben az állatok tetemei nem okoznak gondot. Tőlük nem sok adót lehet beszedni halálukkor a temetkezési vállalatokon keresztül, tehát nekik szabad a pusztulás. Ha a véleményem kell, íme: van hely bőven odakint, a törvényes megvalósítás (a hulla letépése a jól szervezett útvonaláról ugye) már érdekesebb kérdés...
2010. márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha csak a koporsó a lényeg, éppenséggel lehet valami olyan minimális jellegű, ami úgyis hamar elbomlik. Vagy erre is vannak szabályok, hogy hosszú ideig ellenállónak kell lennie?
2010. márc. 10. 21:32
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat, érdeklődéssel várom a továbbiakat is. :)
2010. márc. 10. 21:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szabályozza hogy hova lehet testet temetni. Elhamvasztás esetén lehet a családi ház kertjében is a hamvakat elhelyezni.El kell hamvasztani és azt haza lehet vinni nem kötelező temetőbe.
2010. márc. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell megrendelni a vállalkozónál hogy hamvasztás urna átvétellel, ami lehet személyesen elmenni az urnáért vagy a vállalkozó hozza haza.
2010. márc. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!