Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kevesebbet jársz majd kocsmába...

Kevesebbet jársz majd kocsmába, szórakozóhelyre étterembe, ha betiltják ezeken a helyeken a dohányzást?

Figyelt kérdés
Esetleg pont emiatt gyakrabban?
2009. jún. 18. 10:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Ennél kevesebbet már nem járhatok...

örülni fogok, ha nem lesz dohányzás és füstölés, lehet szivesebben megyek majd be ha EGYSZER VÉGRE LESZ RÁ PÉNZEM! :)

2009. jún. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élek és itt betiltották már pár éve. Annyi engedményt kaptak nagy harcok árán, hogy ha van külön terem ahol megfelelö szellöztetés meg van oldva ott lehet dohányozni.

Most az emberek az éttermek elött dohányoznak. Külsö helyen lehet mindnehol, így a jobb helyek ha van helyük kint egy kis fedet helyet csináltak, ahova ilyen hösugárzót (mint egy álólámpa) tettek ki pár asztallal és hamutállal.Egy idö után az emberek megszokták.

2009. jún. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

mivel nem dohányzom, igy ez nálam semmit se fog változtatni:)

Én úgy gondolom a bagósokat se tarthatja vissza ez a rendelet, szerintem semmiből se áll kimenni az utcára 5 percre, amig elszivják a cigit.

2009. jún. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem értek egyet az ilyen korlátozásokkal, de hát igen, ebben van valami. Csak ennek se olyan felülről jövő parancsnak kellene lennie, hanem jó lenne, ha automatikusan az emberek felgonák, hogy nem egy túl egészséges dolog. Na aztán az más kérdés, hog yadott esetben persze egy meghitt kis estéhez egy étteremben stb végül is miért ne? De hát ... ez van.
2009. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményeket! :) Ha a kommentek mellé egy szóval a kérdésre is kapnék választ (pl. igen amúgy én gyakrabban/ritkábban) azt köszi :)

nem kötekedésiből, csak hogy tudjam... köszi

2009. jún. 18. 10:37
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem, de szerintem hülyeség a betiltás. Én egy rock kocsmába járok, az emberek 95 százaléka dohányzik. (De amúgy van egy nemdohányzó galéria-rész, szerintem ez így mindenkinek jó) Mivel lesz jobb, hogy ezentúl az utcán fogják tenni, ami majd nem fog tetszeni a szomszédoknak, stb.?

Azt kéne inkább szigorúan venni, hogy nagyobb koncerten a tömegben ne lehessen rágyújtani - az engem is idegesít, elég, ha meglökik, és kiégeti az embereket.

2009. jún. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

ugyanannyit fogok járni. Viszont ,most őszintén: egy kocsmában mi van ha nincs cigifüst? Pia azért lesz még?

Az étteremmel egyetértek,ott ne bagózzon senki mikor 10 asztalnyi ember kajál körülötte,de a kocsma már nekem kicsit túlzásnak-mondhatni szentfazekaskodásnak (:-)) tűnik.

2009. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én többet fogok járni.

Sokszor elrettentett a füst.

2009. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Eddig se jártam, és szerintem ha legalább a zárt helyiségekből kitiltják, az jó ötlet, mert a nemdohányzókra is tekintettel kell lenni. Mellesleg az én kórusom (ami baráti kör is egyben) dohányzó tagjai még a közösségi házunkban lévő összejöveteleken is kimennek az udvarra dohányozni és nem bent füstölnek, ha étterembe ül be a társaság, akkor is a szabad levegőn gyújtanak rá, és nem a zárt térben, mert tekintettel vannak a többiekre és elég kulturáltak hozzá, hogy tudják, a dohányzást ők választották, és nem fújják a füstöt arra, aki nem szeretné szívni.
2009. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
én nem dohányzok, de eddig sem úgy döntöttem, hogy megyek-e, hogy mennyi cigis lesz. De így egyértelműen jobban fogom érezni magam, volt már olyan, hogy koncerten kaptam a kezembe egy jelet
2009. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!