Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kevesebbet jársz majd kocsmába...

Kevesebbet jársz majd kocsmába, szórakozóhelyre étterembe, ha betiltják ezeken a helyeken a dohányzást?

Figyelt kérdés
Esetleg pont emiatt gyakrabban?
2009. jún. 18. 10:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Én ugyaúgy el fogok járni ,mint eddig. NEm dohányzom, de azért valóban a kocsmákból kitiltani? Nem lesz meg az a feeling, amikor belépsz, hogy pia szag és füst, na most nem járok sűrűn kocsmába, de nagyritkán betérünk egy kedvenc helyre és fura lesz, valahogy ez adja meg a helyek varázsát. Az étterem szerintem is oké, mert ne füstöljenek az épp étkező ember orra alá, de ez sem így van igazásból, mert már nagyon régen van külön dohányzó hely is , és aki odaül az vállalja azt , hogy ott igenis az orra alá megy a füst!

2009. jún. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
60%
Magyarországon betiltani a dohányzást az éttermekben és a kocsmákban? Az éttermek még talán megtehetik de milyen dolog az ha egy rangosabb étterem előtt 20 an állnak és dohányoznak? Kocsmáknak meg már így is elég nagy csapás hogy lassan mindenhol be kell zárniuk 10 kor, nemhogy még rá se lehessen gyújtani. Tiszta baromság.. Én tuti ideges lennék ha nem gyújthatnék rá étkezés után egy olyan helyen ahol elég vaskos borravalót adok. Kocsmában meg sör mellé egy dohányos embernek kötelező a cigaretta. Szóval felejtsük el szerintem ezt az egész be tiltom ezt azt. Nem kell még több feszültség ennek az országnak most.
2009. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

én nem dohányzok, és amit utáltam eddig a kocsmázásoknál, az az, hogy mindenem cigibűzös lett utána és hogy egy pár óra után ki kell mennem, mert a füst csípi a szememet és a torkomat (hát igen, sz@r helyzet allergiásan, rossz tüdővel gothnak lenni, ha kocsmázásról van szó...sajna még nem találtam cigifüst mentes goth vagy rocker kocsmát)


Szóval én többet járnék, ha nem lenne cigifüst.

2009. jún. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%

Hát én így se nagyon járok, mert kicsi gyerekem van, de ha úgy adódik, szeretek a régi barátaimmal beülni valami kricsnibe és sörözni. Nálunk mindenki dohányzik (sajnos én is visszaszoktam), nekem furcsa lenne, ha minden egyes cigi miatt ki kéne mennem, főleg, mert ha sörözünk, akkor én egyiket a másik után szívom (pedig itthon, szóval az időm 99%-ában napi 4-5 szálat szívok csak), így szerintem mi akkor nem kocsmába mennénk, hanem a kocsma elé :) Mondjuk kétlem, hogy ezeket a szabályokat mindenhol betartanák. Pl. ahová az én baráti társaságom jár, oda rajtuk kívül leginkább ezek a tipikus melósok járnak, ott én még nem láttam nemdohányzó embert. Egy igényesebb, elitebb helyen ezzel amúgy semmi gondom nem lenne, de ezeken a tipikus lepukkant helyeken szerintem senki nem tartaná be ezeket a szabályokat. Még a személyzet is dohányzik.

Amúgy egyszer régebben írtam erről: [link]

2009. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%

Ha betiltják, akkor valószínűleg ritkábban megyünk kocsmákba. Nem vagyok egy nagy dohányos, de ha hétvégén beülünk haverokkal sörözni, akkor jól esik meleltte rágyújtani. Kell az összhatáshoz.

Nem vitatom, hogy oda kell figyelni a nemdohányzókra, ne fújják az orruk alá a füstöt, ne szívják más kátrányát, de ez a rendelet, ebben a formában eléggé zaccos. Miért ne dönthetné el egy szórakozóhely tulajdonosa, hogy ő dohányzó, vagy nemdohányzó intézményt működtet? Miért ne lehetne elkülönítve, füstelszívóval felszerelten dohányzó és nemdohányzó helyiség? Mennyivel jobb, ha valaki be akar menni egy étterembe és a bejárat előtt a dohányosok hada fogadja, akik oda kiszorultak?

2009. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a VÁLASZokat!
2009. jún. 18. 13:50
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
határozottan igen!!!!!!!
2009. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
85%
igen, kevesebbet. Jó kávé és mély beszélgetés mellé ne lehessen rágyújtani.. ha beülök is keserű szájízzel.
2009. jún. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%
Én azt mondom, aki lusta kimenni pár percre elszívni egy cigit, az szokjon le a dohányzásról (aki egymás után szívja a dobozokat, azt valahogy nem tudom megérteni, miből van rá pénze egyáltalán...). Érdekes, az én barátaim nem lusták, még olyan helyen is inkább a szabad levegőn dohányoznak, ahol lehetne bent. Ők csinálják jól.
2009. jún. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

kávé? kocsmába kávézni járnak az emberek?:O...az nem a kávéház? sztem az emberek kocsmába nem kávézni járnak....:/


Amúgy ugyanannyit járnék kocsmába mint most, magyarul ritkán, de nem emiatt, hanem mert kinek van ideje-pénze rá gyakran? Voltam én már dohányos is, 5 év után szoktam le, de meg tudom érteni a bagósokat mert a sör mellé nagyon tud hiányozni egy cigi, persze ez is csak megszokás kérdése......

2009. júl. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!