Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igaz, hogy Európában csak a...

Igaz, hogy Európában csak a magyaroknál és a törököknél szokás naponta 1-szer fürödni, a többi nép pedig sokkal kevesebbszer fürdik?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam, hogy csak a magyarok és a törökök fürdenek naponta 1-szer, az európai átlag a 2-3 naponta fürdés, angolok, írek, franciák és ukránok csak hetente 1-szer, az amerikaiak meg havonta 1-szer fürdenek.


Szerintetek igaz ez?



2012. ápr. 17. 01:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez így, ebben a formában nem igaz. A fejlettebb országokat tekintve sokan vannak, akik naponta (akár többször is) fürödnek, sokan viszont valóban csak 2-3 naponta. Neveltetés, igény kérdése, nem lehet ráhúzni egy népre ezt vagy azt a fürdési szokást, ahogy semmi mást sem. A magyarok között is sokan csak 2-3 naponta fürödnek meg. A heti 1-2 is előfordul, bizonyos területeken sűrűbben, a havi 1 fejlett országokban viszont hülyeség (persze mindenhol vannak hajléktalanok, ténylegesen igénytelen emberek, vagy olyanok, akiknek egyszerűen nincs lehetőségük hosszabb ideig tisztálkodni). Én hozzászoktam a napi 1, esti tisztálkodáshoz, ez legtöbbször egy gyors zuhany, heti 2-3 hajmosással. Persze volt rá példa, hogy nem fürödtem (fáradtság, betegség, vagy direkt), de ilyenkor másnap reggel tettem meg, meg olyanra is volt példa, hogy napjában többször lezuhanyoztam (komolyabb fizikai, vagy egyéb igénybevétel esetén, vagy bármi más okból).


Számomra elfogadható a napi 2 (reggel és este, bár ha az ember ülőmunkát végez, nincs hőség, stb, akkor soknak tartom), a napi 1 (nekem ez a normál), és a 2 naponta 1 is (ülőmunka, komolyabb fizikai igénybevétel nélkül). Én a harmadik mosdatlan napon már rettentő rosszul érezném magam, koszosnak, ápolatlannak, ezért a két naponként történő tisztálkodásnál ritkább számomra már nem teljesen elfogadható, ha nincs rá valami ok.

2012. ápr. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt akikkel lakom (Anglia), a 2 gyerek heti egyszer fürdik (egymás után ugyanabban a vízben ráadásul!), a nő meg nem tudom, őt sem nagyon szoktam fürdeni vagy zuhanyozni látni, kivéve ha esténként elmegy barátnőkkel valahova (mondjuk heti 1x). Én sem zuhanyzom amúgy minden nap, nem tartom szükségesnek. A 3. napon szoktam érezni hogy kezdek koszos lenni, szóval inkább olyan 2-3x szoktam hetente, akkor mosok hajat is.
2012. ápr. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Ezt így ilyen formában nem ismerem, de pont ismerősöm mesélte, hogy közös túrán volt francia és német amolyan barátaival, és mindig kérdezték, hogy minek mész zuhanyozni, már tegnap is fürdöttél, szóval szerintem is lehet benne valami.Én kidöglök ha nem tisztálkodom mindennap ált. kétszer, pedig a bőröm a klóros víztől már borzasztó száraz, hiába kenem.De ha nem fürdök, olyan koszos érzéssel fekszem le, hogy szinte viszketek, reggel meg azért érzem szükségét, mert egy fajta frisseséget kölcsönöz + hát akkor indulok emberek közé.

De egyébként biztos vagyok benne, hogy a kiírt kérdésben lehet valami igazság.....

2012. ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Eredetileg amúgy is a magyar néptől ered a fürdés, más népek vették át ezt a szokást (kisebb - nagyobb különbségekkel), szóval ne lepődj meg rajta
2012. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Fúj, lehet én vagyok finnyás, de nem tudnék több napot fürdés nélkül eltölteni úgy, hogy emberek közé menjek. Itthon még oké, szombaton én sem fürdöm. De hétköznap??!! ... :P
2012. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 TijuMK ***** válasza:
100%

Szerintem igaz, bár lehet hogy a törökök még többször is, mármint a vallásukból kifolyólag kénytelenek minden ima előtt megmosni egy-két testrészt, de pl a barátom aki arab ő napi 2szer fürdik, reggel és este, plusz ugye mosdás az 5 ima előtt szóval a fürdőszobában lakik:)

Én se szeretek koszos lenni képtelen lennék egy napot is kibírni fürdés vagy zuhanyzás nélkül.

De hogy az amerikai havonta 1-szer fürödnének nem tudom.. szerintem az már nem igaz, talán a heti 1 reális, de nem ismerem a szokásokat arra felé.

2012. ápr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikaiak nem havi egyszer fürdenek, az biztos. Gondold el, milyen büdösek lennének akkor. Barátom amerikai, minden nap fürdik, és hajat is mos, de ő saját maga által bevallottan is tisztaságmániás. Szülei lazábbak, ők minden másnap fürdenek általában, de ha meleg van, akkor minden nap.
2012. ápr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Azt erős túlzásnak tartom, hogy az amerikaiak havonta egyszer fürdenek, viszont szerintem sem fürdenek minden nap más országokban az emberek, de Magyarországon sem hiszem hogy minden nap.

Van egy svéd rokonom, ők mondták hogy hetente egyszer max kétszer fürdenek ők is, meg a gyerekeik is.

A franciák meg alapból igénytelenek. Régen a botjaik vége is azért volt hegyes, hogy a tetveiket vakargassák vele. Meg a parfümöket is ők találták fel, azt sem véletlenül.

A TV-ben is volt vagy egy éve, hogy a franciák jóval kevesebb tusfürdőt vesznek mint mi.

2012. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Angoltanárnőm mesélte, aki Londonban élt több évet, hogy az általa ismert 25-30 éves korosztály többsége valóban csak 2-3 naponta fürdik. Ráadásul takrításra sem pazarolnak túl sok időt. Ő koszosnak és büdösnek találta őket így.

(Nekem elképzelhetetlen, hogy a tiszta ágyba fürdés nélkül feküdjek bele.)

2012. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 mustafa33 ***** válasza:
100%
Reggel és este egy egy gyors tusolást elhiszek és csinálom is, de a fürdés valami más. A kérdezőnek (ez a mániája, mindig ezt viszi csak más más szószedettben) még nem nőt úszóhártyája. Írja már meg, ki is szokott mászni néha a vizből?
2012. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!