Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki mit reagál, ha valakihez a...

Ki mit reagál, ha valakihez a keletiben vagy a délibe odamennek "csövesek" aprópénzért kuncsorogni?

Figyelt kérdés

Ahányszor átszállok Budapesten a másik vonatra mert gyakran utazok, minden második alkalommal megtalálnak az ilyenek. Végül valahol sajnálom őket, de az hogy hozzáteszik hogy cigire és piára kell a pénz na ott már igencsak méregbe gurulok.


Volt már rá példa, hogy valakinek adtam némi aprót mert azt mondta vonatjegyre kell némi aprópénz, de miután láttam hogy az ipse egy két dekás likőrt vett rajta akkor olyan érzésem volt legszívesebben a helyszínen kivégeztem volna.


Úgyhogy én megfogadtam többet akkor sem adok aprót, ha úgy adják elő a dolgot hogy emberi élet múlik rajta. Mert nem azért dolgozok súlyos devizahitel törlesztés mellett kevés fizetéssel egyedülállóként, hogy mást eltartsak.


2012. ápr. 21. 18:40
1 2
 11/16 anonim válasza:
Én soha nem adok nekik. Nem segítem őket azzal, hogy igyanak, és még könnyebben merjenek bűncselekményt elkövetni.
2012. aug. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Sosem adok, ahhoz túl sóher vagyok. Akkor inkább magamra vagy a szeretteimre költöm a pénzt. Amúgy egyszer kifigyeltem egy Lidlnél egy fazont, kb. fél óráig néztem, olyan 2-3 ezer forint gyűlt neki össze azalatt az idő alatt. Nem rossz órabér... adjon neki a fene.
2012. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

általában látszik az illetőn hogy mire kéri azt a pénzt

de aki valóban rászorul az általában nem kér

van egy csöves öreg bácsi, mindig ugyanazon a padon szokott ülni és csontsovány. na őt pl. sosem láttam kéregetni, de egyszer a szomszéd padon "ottfelejtettem" egy zsendvicset és messziről figyeltem, elvette és megette

egyébként én valóban jártam úgy hogy nem volt elég pénzem vonatjegyre. nem kéregettem, fogtam magam elindultam gyalog. megállt egy motoros, elvitt egy darabon, mentem tovább, megállt egy autó, ők is elvittek egy darabig, félútra eljutottam így és onnantól már elég volt a pénzem a jegyre

szóval megfigyeltem ha valakinek igazán kell a segítség azt kiszúrják még ha nem is kér és megkapja

aki meg erőszakosan kunyermál az sokszor nem is érdemli meg

2012. aug. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
egy kis apróval kitudnátok segiteni ?
2013. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én egy idöben minden kéregetönek adtam több-kevesebb pénzt. Jo ideje azonban belàttam, hogy ezzel nem hasznàlok, hanem àrtok a kéregetö embernek. Miért is menne el dolgozni? Van elég ostoba együttérzö személy, mint én is, aki a függöségi betegségét anyagilag tàmogatja. A kéregetök SOHA NEM vonatjegyre adjàk ki a kért pénzt. Az egészséges ember igyekszik munkàt talàlni magànak, és nem kéreget pénzt idegenektöl. A függöségi betegségben szenvedök nem ismerik a büszkeség, az önérzet fogalmàt. Csak egy a fontos: a következö adagra (alkohol, kàbitoszer, stb.) kell a pénz!
2014. ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Megnézem magamnak az illetőt és oroszul vagy németül kérdezek tőle valamit, amire persze nem fogok választ kapni, aztán elköszönök :)

Nem adakozom és nem lenézés miatt, hanem mert mindenkinek adni nem tudok, ezért senkit nem alázok meg vele, hogy őt kiemelem.

Van akit próbálok támogatni, de ezzel meg eszemben sincs dicsekedni, mert ma még megtehetem és ha holnap már nem akkor lelkifurdalásom lenne.

2014. ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!