Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki mit reagál, ha valakihez a...

Ki mit reagál, ha valakihez a keletiben vagy a délibe odamennek "csövesek" aprópénzért kuncsorogni?

Figyelt kérdés

Ahányszor átszállok Budapesten a másik vonatra mert gyakran utazok, minden második alkalommal megtalálnak az ilyenek. Végül valahol sajnálom őket, de az hogy hozzáteszik hogy cigire és piára kell a pénz na ott már igencsak méregbe gurulok.


Volt már rá példa, hogy valakinek adtam némi aprót mert azt mondta vonatjegyre kell némi aprópénz, de miután láttam hogy az ipse egy két dekás likőrt vett rajta akkor olyan érzésem volt legszívesebben a helyszínen kivégeztem volna.


Úgyhogy én megfogadtam többet akkor sem adok aprót, ha úgy adják elő a dolgot hogy emberi élet múlik rajta. Mert nem azért dolgozok súlyos devizahitel törlesztés mellett kevés fizetéssel egyedülállóként, hogy mást eltartsak.


2012. ápr. 21. 18:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Rájuk van írva, hogy mire kérik, úgyhogy én nem adok nekik, mindig csípőből elhajtom őket. Nem, apróm sincs.


Az volt a legnagyobb fail, mikor egy fiatal csaj jött oda hozzám a Nyugatiban, hogy Nyíregyházára akar hazautazni, de oda csak Intercity megy, neki meg nincs pénze pótjegyre, a rendes jegyet már megvette.


Hagytam, hogy végigmondja a szemmel láthatóan jól betanult monológját, majd szemrebbenés nélkül közöltem vele, hogy őt bizony jól átverték az informátorai, ugyanis - mivel magam is Nyíregyháza felé, Debrecenbe tartottam - tökéletesen elég lesz a jegy, amit megvett, 20 perc múlva indul is egy sebesvonat.


Hát baromira zavarba jött, próbált örömöt színlelni, hogy ez mekkora szerencse neki, de persze 5 perc múlva már másnak adta elő ugyanezt. Csak ez tényleg nagyon szar duma, mert szerintem olyan hely a világon nincs, ahová csak IC megy, sima vonat nem. :)

2012. ápr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sosem adok senkinek, dolgozzanak a pénzükért, ahogy én is teszem.
2012. ápr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Így vagyok ezzel én is. Volt már arra is precedens, amikor nem adtam pénzt a csövinek, közölte velem, hogy így segítsen nekem más is.
2012. ápr. 21. 19:03
 4/16 anonim ***** válasza:

"Köszönöm, de nem kérek."


Főiskolás koromban a busznál jött mindig oda ugyanaz kéregetni. Talán még adtam is neki egyszer. De amikor kb tizedszer jött oda, hogy adjak neki pár Ft-ot mert XY helyre haza akar menni, akkor megkérdeztem, hogy mégis mi a fészkes fenének jön vissza??? Utána emlékezett rám és nem jött többet.

2012. ápr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én se adok. Pláne, akinek tuti piára kell.

Sőt, valahol az is furcsa, hogy van egy hapsi, aki egész nap és ráadásul mindennap furulyázik, miért nem megy el dolgozni?

Már lassan 2 éve mindig ott találom az Árpád hídi aluljáróban..

2012. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen süketet játszom, és elmegyek mellettük, régen zavarba ejtett, mára immúnissá váltam. Megvan nekem is a magam baja, főleg anyagiak / mint Neked is, Kérdező / és baromira nem érdekel a kéregetők problémája. Mi is megdolgozunk a pénzért, nekünk se ad senki.
2012. máj. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
egy fillért se adok, nekem se ad senki
2012. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Van egy 60-70 közötti, fejkendős nénje a metróaluljáró különböző megállóiban, egy csaj vagy egy srác is szokott neki segíteni koldulni, de már évek óta. Nem tudom, láttátok-e már. Lehet, hogy csövik, bár, ki tudja. Utaztam már velük a metrókocsiban, nagy hangon, káromkodva, röhögve utaznak, majd leszállnak és kezdődik a "műszak". Nekem meg a munkahelyemen...

Nem szoktam én sem adni senkinek, mert legtöbbnek csak piára és cigire kell, és ha ételt akar adni az ember, elküldenek a fenébe vagy kidobják, és akkor a koldusmaffiáról már nem is beszéltem.

2012. júl. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

én van hogy adok nekik. nem mindegyikük tehet róla hogy ilyen helyzetbe került, és ha veletek történt volna, lehet, hogy ti se tudnátok mit csinálni.

aki azt írja, hogy dolgozzanak meg a pénzükért, az úgy tűnik nem tudja, mennyire szerencsés ember, hogy neki van munkahelye. mert ha elmúltál 40, főleg 50, és egyszer elveszted a munkahelyed, akkor halálra vagy ítélve ebben az országban. ott van pl anyám, aki 48 éves tanárnő, három diplomája van, a munkahelyét viszont nemsokára megszüntetik, és rohadtul nem kap sehol állást. pedig ő se nem büdös, se nem részeg.

szóval ha valaki úgy jön oda hozzám, hogy látom, hogy normális ember, vagy tudjátok vannak akik fedél nélkülit osztogatnak, nekik azért szoktam adni. nem sokat, én sem vagyok jó anyagi helyzetben, de 50-60 forintot igen. abból már vesz magának 2 zsömlét, legalább éhes nem lesz.

persze mikor már 5 perc alatt a harmadik ember jön oda hozzám, akkor azon kívül hogy kétségbeesek, sajnos én sem tudok többet adni.


viszont van a négyeshatoson egy néni, rohadtjó, gondolom már találkoztatok vele, iszonyúan kövér, állandóan egy nagy zacskó kajával mászkál, nagyon nagyon büdös, és pofátlan.

felszáll a villamosra, LEÜL, és aki arra jár, attól kéreget. haha. meg volt h egy fiú akart neki adni egy almát, mert nem volt aprója, mire a nő elkezdte, hogy de neki nem kell az alma, ő meleg levest akar mert fázik. akkor egy férfi adni akart neki valamennyit, mire kijelentette hogy ez nem elég. hahaha

na ő az, akit lecsapnék.


meg egyébként tényleg, ha nem is adtok nekik pénzt, legalább ne anyázzatok velük, meg nemtudom. mármint annyira durva lehet, képzeld el, hogy nincs munkád, nincs családod, rohadt éhes vagy, és mindenki akitől segítséget kérnél, még csak rád se néz...

szóval csak azt mondom, csak egy kedves szó, vagy valami.

2012. júl. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Van amikor megyek tescóba vagy sparba, és befelé menet odajön pénzt kérni az illető. Ilyenkor ha van egy kis plusz pénz nálam mondom neki, hogy pénzt nem tudok adni, de 2 zsemlét meg pár szelet szalámit szívesen hozok neki. Van aki megköszöni és örül neki, van aki meg elküld az anyámba. Na az ilyeneket én is fel tudnám rúgni...
2012. júl. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!