Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Olyan világot élünk, ahol a...

Olyan világot élünk, ahol a törtetés, nem-mindig-becsületesség, erkölcstelenség érvényesül. Mit tanítsak a gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Mindig az adott világ körülményeihez kell idomulni/alkalmazkodni. Így fog az "egyed" boldogulni, ez mindig is így volt. Természetesen nem rablásra és ilyenekre gondolok, de mindenki tudja, hogy pl. filmek letöltése, alkalmazottak nem bejelentése, üzletszerzés érdekében visszafizetés, stb, általános dolgok, és ez NEM FOG visszafelé változni.


De hogyan lesz így helyes értékrendje,hogyan találjuk meg az egyensúlyt? És egy általánosabb kérdés : hova jut így a világ?


2012. ápr. 28. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha rosszra tamítanád a gyereked, te is bűnös lennél abban, h ilyen a világ. Én hiszem, h olyan lesz a világ, amilyenné tesszük. Hiszen én csak azt tehetem meg, ami rajtam áll. A többiek viselkedésével meg nem én fogok elszámolni.
2012. ápr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pl. hogy legyen jóindulatú, de ne hagyja magát kihasználni.
2012. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A gyerekeket figyelmeztetni kell arra, hogy marhaságok áradnak feléjük. Ez a legnagyobb dolog, amit a gyerekedért tehetsz. Mondd el neki, hogy miről is szól az élet ebben az országban: egy nagy rakás észlelendő és kerülendő marhaságról." /George Carlin/


És válaszolva az általános kérdésedre:

"Elképzelted már, hogy milyen lesz ez a bolygó 40-50 év múlva? Egy nagy darab füstölgő sz@rgolyó lesz!" /George Carlin/

2012. ápr. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez egy szélmalomharc. Jobban mondva nagyban függ,hogy hova születsz,milyen körülményekkel. Ha nem,akkor marha nehéz a dolgod lesz kitörni belőle,mert ki leszel közösítve.

Azt teheted,hogy olyan helyre mész,vagy olyan közeget keresel,ahol ez megvan.


Zárójelben: szerintem olyan nincs,hogy helyes értékrend általában,mert az erkölcs is egy mesterséges alkotmány ,ami folyamatosan változik és sehol sem egyforma teljesen. Természetesen a gyilkosság,vagy a rablás pld általában büntetendő,de más dolgok meg nem. Pld rasszizmus,vagy a melegek iránti hozzáállás,de az emberek közti hierarchia is változó megítélésű.


Amit te tehetsz,hogy olyan csoportot keresel,ahol a hozzád közel álló gondolkodású emberek vannak. Amit a gyerekkel tehetsz,hogy minél több információt a rendelkezésére bocsájtasz a világról .Minőségi könyvek,filmek stb Minél többet tud,annál inkább tud választani,annál több lehetősége van a döntésre a helyes választásra. Minél műveltebb annál kisebb az esélye,hogy olyan csoportba kerül,ahova nem szeretne.

2012. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!