Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mért van az, hogy egyesek a...

Mért van az, hogy egyesek a földet nézik és nem köszönnek a másiknak?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy vannak olyan emberek akiket ismerek, de ha szembe jönnek az utcán akkor másfelé tekingetnek mintha észre se vennének és nem köszönnek. Nyilván ha ez túl sokszor fordulna elő akkor velem lenne a gond, de egy kezemen meg tudom számolni hány ilyen eset volt összesen. Viszont mások is meséltek nekem hasonlóról és elég zavaró, főleg, hogy nem tudom miből ered.

2012. máj. 3. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Lehet zavarba jönnek. Megeshet. Vagy éppen nincs túl jó kedve. Van ilyen.
2012. máj. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tényleg nem veszek észre soha senkit, hiába akár rá is nézek. Nem tudom megmondani, hogy miért nem, de nem ismerem fel az embereket az utcán, ha szembe jönnek. Nem fókuszálok rájuk eléggé, vagy nem tudom.

Inkább a földet nézem, különben megsértődnek, ha nem köszönök, vagy nem veszem őket észre. Pedig nem tehetek róla.

Kiskorom óta van ez a problémám, nagyon kínos és szélsőséges tud lenni. Volt olyan, hogy meg volt beszélve egy találkozó egy barátnőmmel, én kicsit korán érkeztem, úgyhogy megálltam a megbeszélt helyen. Bámultam magam elé, meg úgy a "világba", de nem néztem konkrétan semmit. Egyszer csak jött a lány röhögve, hogy kb. 10 perce mellettem állt, és kíváncsi volt, mikor veszem észre, ugyanis vagy háromszor ránéztem. De én TÉNYLEG nem vettem észre. Még jó, hogy ő ismert, így nem sértődött meg.

Egy régi, általános iskolai tanárnőm (akivel mellesleg nagyon jóban voltunk), egyszer iszonyatosan megharagudott rám. Állítólag az utcán szembe jött, én meg ugye nem köszöntem. Másnap az iskolában félrehívott, és megkérdezte, hogy mi van, már ciki köszönni a tanárnőnek iskolán kívül? Legszívesebben elsüllyedtem volna...

Azóta inkább a földet bámulva megyek mindig előre, így legalább nem is vehetek észre senkit.

2012. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Néha máshol járok gondolatban és környezetemet csak annyira figyelem, hogy ne essek hasra és ne lökjek fel senkit sem. :D Na, ilyenkor senkinek nem köszönök, mert észre sem veszem őket.


Meg vannak olyan emberek, akikkel nem szívesen kommunikálok, őket igyekszem szándékosan nem észrevenni. Nem azért, mert bunkó vagyok, hanem mert kellemetlenül érzem magam a társaságukban (sajnos ők ezt nem szokták észrevenni :/) és nincs kedvem két szót sem beszélgetni velük, nemhogy véletlenül többet.

2012. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Talán nem olyan közeli ismerősök, hogy köszöngessenek egymásnak, talán még az sem tisztázott, hogy magázódnak vagy tegeződnek. Továbbá sokan vagyunk olyanok, akik közlekedés közben gondolkodunk a napi dolgokon, és nem azt bámuljuk folyton, hogy ki fia borja jön épp velünk szembe. Végül vannak emberek, akik annyira unatkoznak, hogy minden szembejövő alig-ismerőssel is beszélgethetnékük van, és ha a másik netán nem veszi észre őket, akkor már ki vannak akadva, hogy nem köszöntek neki.
2012. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha ez segít, felhozom magam példának mert én néha csinálok ilyent. Többnyire akkor, ha nagyon sietek valahova, ráadásul épp morcos kedvemben vagyok. Ilyenkor nem akarom, hogy megkérdezze hogy vagyok, mert félek magamtól, hogy nem úgy válaszolok amit megszokott tőlem. Tehát kérdésem, hogy olyan emberekről van szó, akikkel amúgy szoktál beszélgetni?

Vagy van még egy másik eset, amikor olyan határon van az emberi kapcsolat, hogy nem tudom eldönteni, kell-e vele megállnom beszélgetni vagy elég a köszönés? pl. új szomszéd, új tanár, új kolléga. Mert valami már összeköt, de témában még semmi közös.

2012. máj. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jobban körül kellett volna írnom a kérdés, mert így félreértésekhez vezetett. Elnézést.. :D


#5: A konkrét eset amiért feltettem a kérdést: Egy gimis osztálytársam akivel a suliban csak köszönő viszonyban voltam pár évvel később szembe jött az utcán, én láttam, hogy ő is észrevett, köszöntem, de ő csak a földet nézte. Ki van zárva, hogy nem ismert fel..


#4: Hát érdekes emberek vannak az biztos.. XD

2012. máj. 3. 15:50
 7/8 anonim ***** válasza:
szégyellősek, nem kíváncsiak úgy a világra/ mi van körülöttük, magukba forduló emberek. vagy csak szimplán el akarják kerülni az adott illetőt és nem akarnak beszélgetni. általában én felfele nézek, de néha ezt én is bejátszom, vagy leülök kicsit másfele, hogy elmenjen, amíg nem lát meg.
2012. máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én is ismerek idősebb hölgyet, akinek rossz az arcmemóriája.

egyszer együtt mentünk az utcán, megszólal, ezt a nőt ismerem, biztos, hogy ismerem, de nem köszönt, ő a fiatalabb, miért nem köszönt ?

(Molnár Piroska színésznő volt) Pedig TUDTA, hogy ismeri !!! :)

2012. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!