Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátom anyukáját meg kellett...

Barátom anyukáját meg kellett volna köszöntenem tegnap anyák napja alkalmából?

Figyelt kérdés

Ismerősöm szerint illett volna. Én úgy vagyok vele, hogy csak a saját anyumat és mamámat köszöntöm fel ez alkalomból. (Sőt, mamámat is csak holnap fogom, tegnap nem tudtam vele beszélni.)

Egyébként jóban vagyok "anyósjelölttel", sokat beszélgetünk, szoktunk járni túrázni stb., mégse érzem azt, hogy fel kellett volna köszöntenem. Szeretem persze, de azért mégse úgy. Nem bánom, hogy nem adtam neki semmit, csak érdekelne a véleményetek.

Egyébként 5 éve ismerem.

20l


2012. máj. 7. 19:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hopp, a kérdés érdekesre sikeredett, bocsánat!
2012. máj. 7. 19:10
 2/12 yuda ***** válasza:
100%

Szerintem is csak saját anyukádnak kellett.

Anya csak egy van :)

2012. máj. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem feltétlenül, ugyanis ez Anyák napja, és hát anyósjelölted nem az anyukád, nagymamád, vagy keresztanyukád. Ennyi. Én szoktam anyósomnak mondani hogy boldog anyák napját, de csak amióta házasok vagyunk férjemmel. Azelőtt ugyanis nem volt anyósom, csak a "pasim anyja". Ergo (csúnyán kifejezve) se kutyám, se macskám. Nem vagyunk rosszban, de ennyi erővel adhatnék a szomszéd néninek is, mert hát vele is jóban vagyok és ő is nőnemű..vagy a barátnőim anyukáinak. Amíg nem anyós, csak a pasid anyja, addig tök felesleges, esetleg egy nagggyon cuki gesztus, de egyáltalán nem muszáj.
2012. máj. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nem. arra van a nőnap :)


anyák napján csak a saját édesanyádat kell felköszöntened. ennyi erővel a nagyikat és nagynéniket és minden, a családoddal, szeretteiddel összefüggésbe hozható gyerekes nőt fel kellene köszöntened ezen a napon.

2012. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én anyósjelölt vagyok.

Nagyon kedvelem a fiam barátnőjét,és tudom ő is kedvel engem.Én mégsem várom el tőle,hogy anyák napjára felköszöntsön.Nem vagyok az anyja,sem a nagyanyja.Engem a fiam köszöntött fel.Ez így van jól.Ha az élet úgy hozza,hogy a fiam felesége lesz akkor ha gondolja felköszönhet a férjével együtt mint az anyóst..de addig még megsértődni sem szabadna,ha nem ad virágot anyák napjára.

40/N

2012. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Én is úgy gondolom, hogy majd ráérek akkor "felköszönteni", ha már majd a fia felesége leszek.

2012. máj. 7. 19:29
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem nőnap ez, hanem Anyák napja, a saját édesanyádat kell felköszöntened. Az ismerős rosszul tudja! Hidd el, anyósod sem vette rosszul, hogy nem köszöntötted fel!
2012. máj. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem az anyád... Én mamát se szoktam mert az anya dolga... Én csak anyát szoktam...
2012. máj. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, még akkor se kell ha már a fia felesége leszel. Ez a gyerek dolga,
2012. máj. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az a barátod anyja és nem a tied.
2012. máj. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!