Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bekes egyutteles cimszoval mi...

Bekes egyutteles cimszoval mi az, ami elvarhato egy szomszedtol?

Figyelt kérdés
Papirvekonysagu fal valaszt el,egy sima kohoges is athallatszik.A szomszenak pedig az a szokasa,hogy 11,de inkabb 12 utan kezd elni,haverok jonnek,hangos rohogesek,kiabalas,autos es lovoldozos jatekok mennek hajnalig.Ketszer szoltam neki,szepen,kulturaltan,pedig ilyenkor olni tudnek.Paromat nem zavarja,sz.te a sajat lakasaban csinal amit akar.En meg fuldugoval sem tudok aludni a zaj miatt,meg cukkolom magam,tehat amiatt sem. Tenyleg velem van baj,es nem kellene a szomszed feldarabolasan gondolkodnom ilyenkor:))?Irrealis beleszolni az eletebe,vagy feljogosit az,hogy torekednunk kell a minel inkabb godtalan "egyutt"elesre?
2012. máj. 22. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kulturalt modon kerted....akkor szerintem a legkevesebb , hogy probal alkalmazkodni egy kicsit es tekintettel lenni mas emberekre is.De az is tulzas, h a feldarabolasan gondolkozol.feltetelezem nem a Te bosszantasodra mereszel ejjel 11 utan lovoldozos jatekkal hangoskodni.Bar kitudja, esetenkent igen szemtelen , modortalan es primitiv embereket is kifoghat az ember szomszedjanak...
2012. máj. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, attól függ.. Ahol én élek (egy svájci kisvárosban) egy hét alatt megszavazná a lakóközösség, hogy az ilyen szomszéd húzzon el onnan. A többi szomszédodat nem zavarja, hogy valaki hajnali kettőkor zajong? Együtt tudtok csak eredményt elérni.
2012. máj. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha minden nap csinálja, akkor jogos a felháborodásod. Nálunk sosem volt ebből gond, itt is áthallatszik minden, előfordul, hogy a szomszédom hallgat depis zenét éjjel kettőkor, és az is, hogy nálam van kisebb zenekari próba éjszakába nyúlóan - de csak nagyon ritkán, ennyit mindenki tolerál előzetes figyelmeztetés nélkül is.
2012. máj. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"...meg cukkolom magam,tehat amiatt sem."


Ez már a te problémád.

A füldugó elégnek kell, hogy legyen.

Sajnos ha valóban ilyen vékonyak a falak, az nem jó.

Nevetni csak szabad bármikor.


Hangszigetelni is lehetne.


Illetve tulajdonképpen költözés előtt kellett volna erre gondolni, illetve utánajárni.

2012. máj. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tegyél a közös falra egy szekrénysort, és hangszigeteld a háta mögött a falat.
2012. máj. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kiegészítésképpen: nincs egy éve, hogy itt élünk, és ez idő alatt nem ismertük meg a szomszédokat, nem szívesen kezdeném ezt azzal, hogy jelentsük fel a másikat. Na meg szeretném elkerülni ezt, annál is inkább, hogy kötött ideig, max. 3 évig élünk itt, tehát ha azt, aki itt lakik mióta, és még itt lesz egy pár évtizedig, nem zavarja annyira, hogy lépéseket tegyen (ami számomra eléggé érthetetlen), én is kibírom. Csak arra lennék kíváncsi, hogy mások szerint mennyire szabad, lehet beleszólni abba, hogy a szomszéd hogyan éljen.

A jelenség ha nem is mindennapos, de heti 4-5 alkalommal előfordul, és bár tudom, hogy nem az én, vagy bárki más bosszantására csinálják (legalábbis nem hinném), zavaró. A másik oldalon levő szomszédokat is lehet hallani, ők is mozognak, tesznek-vesznek, élnek, néha éjszaka kopogtatnak valamit, de amellett simán lehet aludni.

A feldarabolást viccnek szántam, szerintem ez érthető volt.

2012. máj. 22. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!