Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lányok, hölgyek! Ti mit...

Lányok, hölgyek! Ti mit mondanátok arra, ha egy idegen odajön hozzád és azt mondja, hogy szép vagy?

Figyelt kérdés
Mer az olyan gagyi, ha valaki nekiáll hebegni-habogni, hogy áá' nem is, mert tiszta nagy a fenekem, meg pattanásos az orrom...stb... Én egyszerűen csak megszoktam köszönni, de érdekelne, hogy esetleg van-e nektek valami frappáns szövegetek rá. Persze a srácok is írhatnak, ha hallottak már valami jó szöveget rá :)!

#szép;lány
2012. máj. 28. 17:19
 1/6 anonim válasza:
57%

Én ezt mondanám


Ő: Szép vagy

Én: Nem értünk egyet, de azért köszi.

2012. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Köszi! Örülök, hogy tetszem.
2012. máj. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Szia Kedves Kérdező!


Mostanában ez a beszélgetés kezdeményezés egyre ritkább, majd kifejtem neked, ha esetleg kíváncsi lennél rá, vagy bárki kíváncsi rá.


Mivel arra utaltál, hogy idegen, gondolom ez ilyen beszélgetést kezdeményező, flörtölős mondat.


De ezt szerintem nagyon egyszerűen,"udvariasan" lehet kezelni.


Például, ha valaki oda jön hozzád, barát, beszélgettek, és megjegyzi, hogy de jól vagy felöltözve, de csinos vagy ma, akkor általában ezt viszonozni szokták: Te is nagyon csinos vagy, jól nézel ki ma mondatokkal.


A te általad említett szép vagy-ot is ilyen viszonzással lehet udvariasan kezelni. Sőt, szerintem így is illene kezelni.


Hiába, hogy nem jóképű a másik fél, akkor is úgy illene, hogy viszonzod a kedvességét.


De így ismerkedni, egyre kevesebben szoktak.

Egyrészt, sajnos nem mindenkiben fordul meg ez az udvarias viszonzás.

Sőt, egyre kevesebb emberben.


Másrészt, aki így indít, arról már rögtön azt szokás feltételezni, hogy csak megdugni akar. De lehet, hogy tényleg csak kedveskedni akart.

2012. máj. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"köszönöm, hogy ilyen udvarias"
2012. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Úgy gondolod? Ez nagyon kedves tőled." Ezzel barátságosan, pozitívan reagálsz, mégsem bíztatod vele semmire a másik felet. És nem is állítasz vele valótlant, ha a másikat esetleg nem is találod vonzónak.
2012. máj. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ránéznék, mint egy űrlényre, és arrébbállnék. Mégis mit gondol magáról, hogy csak úgy odajön és ezt mondja???
2012. jún. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!