Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szociális életem "fejlesztéséh...

Plakát kérdése:

Szociális életem "fejlesztéséhez" szeretnék tanácsokat kérni! (17/F) Hogyan tegyek szert új ismerősökre?

Figyelt kérdés
Általános iskola felső éveiben az osztálytársaim alfahímjei elkezdtek viccelődni rajtam, ugyanis én egy visszahúzódó, zárkózott és csöndes alak voltam. Fizikailag sohasem bántottak, tulajdonképpen lelkileg sem, én is viccesnek tartottam, csakhát rámragadt ez a "szerep". Azóta gimnáziumba kerültünk, én és az osztályom 90%-a. Az új osztálytársaim közűl csak pár régi lányosztálytársam került be. Egész jól összehaverkodtam az osztállyal, de meg is akadtam ezen a szinten, ugyanis ha a volt osztálytársaim meglátnak a folyósón, akkor máris összeröhögcsélnek, papírgalacsint raknak a kapucnimba vagy csak beszólnak (pl. "Vigyázz, itt kicsik is vannak!"). Én 9. óta nem köszönök nekik, ők sem. Ezen egy kicsit már késő lenne változtatni. 10. osztályban érkezett hozzán egy új tanuló, aki régi iskolájában nagy népszerűségnek örvendezett. Belekeveredett a mi kis baráti körünkbe, ami egy szociális zsákutca. Szinte csak egymást ismerjük az egész iskolában. Mivel az iskola a volt osztálytársaim területe, gondoltam, hogy szerzek ismerősöket máshonnan. Igen ám, csakhogy a szórakozóhelyekbe is ők járnak. Sportszakkör nincs nagyon a városban, hobbym is inkább olyan amit egyedűl csinál az ember (nem a recskázás...). Szóval a legújabb barátom sem tud már nagyon beilleszkedni sehova sem, részben miattam, és hívott is ezért szórakozóhelyekre. El is mentem, találkoztam is a volt osztálytársaimmal. Nagyon kínos volt. Mintha már az egész épület ismert volna. Na ebből soha többet nem kérek. Remélem van itt valaki, aki végigolvasta és történt vele hasonló, majd megoldódtak a problémái és megosztja velem a történetét vagy olyan aki szívesen adna nekem tanácsokat. Várom a válaszokat! Előre is köszönöm.

2012. jún. 4. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehéz tanácsot adni.Én is hasonló kaliber vagyok.Most fejeztem be a gimit.Nekem a drága cuccok jobban mondva 1 500€-s mobil hozta meg a nagyobb népszerűséget.Az osztály menőjének nagyon tetszett.Többször elkérte játszani.(mellesleg hozzá tenném h kellett neki is a telefon,de megvehetné magának hiszen gazdagok a szülei,de inkább az enyémmel szórakozott)Ezután hívtak bulizni,több csaj is lett a közelembe,mindjárt kedvesebben beszéltek velem.Természetesen addig sem szívóztak velem szemtől szembe mert,mikor erre 1X sor került jól megmondtam a magammét nekik.(de a hátammögött kaptam biztos hideget és meleget is )

Mivel a jellemeden nem tudsz változtatni,és ha kilőtted a szórakozó helyeket akkor már maximum te is csak vmi ilyesmivel tudsz felvágni.Márkás cuccok,esetleg majd kocsi(abból is jobb)Meg kell találnod azt a dolgot ami növeli az önbizalmad h ne azt sugározd a környezetednek h rajtad átt lehet gázolni, lehet veled szívózni.Hozzátenném h mire én ezt elértem vége lett a 4-iknek.Fél évem volt élvezkedni.Sajna csajt sem találtam magamnak pedig az nagyon kéne.Az neked is hozna önbizalmat is meg 1 kis "leszarom a többieket"-et.

2012. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pfúú... én is összebalhéztam anno az általános iskolás osztályom nagyrészével, ezért intéztem úgy, hogy olyan suliba menjek, ahova onnan senki nem megy, hogy ne is lássam őket...
2012. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kondit ajánlanám nyárra, utánna nagyobb önbizalommal vághatsz bele az ismerkedésbe.Nem a bodybuilderes kigyúrt állatokra gondolok, hogy olyannak kéne lenned, de a kondival valószínüleg nőne az önbizalmad is.

Interneten is ismerkedhetsz korodbeli lányokkal, akikkel összehozod a talit, kezdetnek ez se rossz.

2012. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én egy spórolós típus vagyok, meghát elég sok az iskola környékén a kleptomániás, ezért telefonból is csak az ócskábbat viszem suliba.

Kondizni is hívtak már, de még egyszer sem voltam. Csakhát a városban egy konditerem van, az is a volt oszt. társaim törzshelye. Talán majd beszerzek otthonra valami gépet.

2012. jún. 4. 23:19
 5/6 qqqq147 válasza:
Tudod, én egyáltalán nem értek egyet az 1. válaszolóval...Az amit ő írt egyenesen felháborítónak tartom. Ez ennek a mai világnak a legnagyobb problémája, mindig csak a látszat, állandóan mindenkin keresztültaposunk,jah oda vissza-háromszor, hogy évek után is emlékezzen rá. Merem remélni ezt a vegyünk egy drága telefont című dolgot nem hasznosítottad. És én ilyenkor azzal nyugtattam magam, hogy akkor lennék én nem normális, ha ez az adott társaság elfogadna. És akkor vagy te más, akkor mondhatod hogy te egy külön álló személy vagy, ha nem engeded, hogy egy degenerált társaság magával rántson, nem te megállsz a magad kis szerinted béna társaságodban. És tudod tök mind1, hogy az a társaság ultra béna vagy sem...Egyszerűen ha jól érzed magad benne és gátlástalanul mindenről tudtok beszélni akkor ne akarj közéjük tartozni...mert valószíű, hogy velük soha nem tudnál olyan dolgokról beszélni mint az úgymond béna társaságban. :DD Ha egy picit is, de megnyugtathattalak akkor már megérte 8 méteres szöveget írni. :D by:14/L
2013. febr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 qqqq147 válasza:
JAVÍTÁÁÁS: akkor ne akarj a menő társasághoz tartozni (utolsó előtti sor, ahol sántít a mondat)
2013. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!