Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvkönyveket, anyagok...

Milyen nyelvkönyveket, anyagokat ajánlotok közép-felsőfok között lévő nyelvtudás fejlesztéséhez? Angol ÉS német nyelv.

Figyelt kérdés

Szeretnék call centerben dolgozni, nagyon sok ajánlatot is kapok, ahol helpdeskes munkára keresnek angol és német nyelven folyékonyan beszélő munkatársat.


Na most nekem mindkettőből megvan a középfokú nyelvvizsgám, angolból már a felsőfok is menne szerintem, de sosem próbáltam (mert nem volt rá szükségem, viszont napi szinten használom a nyelvet, most költöztem haza Londonból, filmeket, sorozatokat/könyveket gond nélkül nézek/olvasok angolul, felirat nélkül persze).


Németből már kicsit felejtettem, mert hónapok óta nem használtam a nyelvet. A passzív nyelvtudásom jó, tehát ha olvasok valamit, akkor abszolút értem, de én magam nem igazán tudnék komolyabb témákról értekezni németül.


Olyan könyveket, anyagokat keresek mindkét nyelvhez, ami felfrissíti a tudásomat, fejleszti a szókincsemet, és segít, hogy azon a szinten legyek, amivel nyugodt szívvel igent mondhatok egy hasonló munkára.


2012. febr. 8. 13:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!