Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi az oka annak, hogy ha az...

Mi az oka annak, hogy ha az emberek sportolnak, valami csapatjáték van pl. kosárlabda, futball, tiszta idegbetegek lesznek?

Figyelt kérdés
Iskolában tornaórán tapasztalom ezt, sokan akik amúgy tök nyugodtak, kosárlabdázás, futballozás közben tiszta idegbetegek lesznek, ordibálnak mindenkivel aki elhibáz valamit meg ilyenek.
2012. jún. 9. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Versenyszellem, győzni akarás,adrenalin.
2012. jún. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha kipróbálnál egy sportot tudnád..
2012. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mind2-nek igaza van, de csak a győzni akarás (Versenyszellem) Az oka. Én is tapasztaltam már.
2012. jún. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 R.A, válasza:

Kedves kérdező!


Épp nálam most aktuális ez a probléma amit te korábban felvetettél. Kosarazni jártam, mint újonc egy itteni helybéli társasággal. heti 3-4 szer a tornaterembe 30-45 közötti asszonyok és néha egy két iskolás fiú vagy lány, de ezek a több éve együtt kosarazók(lásd 30-40-esek) engem mint újat állandóan kritizálnak, meg durván beszólnak,kioktatnak, úgy hogy állítom jó kosárlabdázó vagyok,sokat védekezem,leszedem a lepattanót,jó arányban dobok kosarat(oké van olyan napom is hogy többször elhibázom de akkor is).Most pedig teljesen összezavartak már.A lényeg, hogy sokszor amit ösztönösen tennék azt sem tehetem mert úgy kell játszanom ahogy ők mondják,közben félve nehogy hibázzak mert akkor jönnek a kritikák, szúrós nézések.Ha ők hibáznak én csak annyit szoktam mondani, nem baj az majd a következőt kivédekezzük,vagy a következőt bedobod stb. Szóval baromi rosszul szoktam magam érezni után.Teljesen elkeserítettek és demotiváltak. Ráadásul 3 hét edzés után megkaptam, hogy lassan reagálok a pályán.(Ez nem így van egyébként)És ezt olyan mondta aki 14 éve edz ezzel a társasággal én meg csak 3 hete vagyok velük. És ez már odáig fajult, hogy nincs is értelme járnom, mert én azért mennék, hogy játszva,szórakozva tudjak edzeni,sportolni.Persze én is szeretnék győzni és hajtok is ezért a pályán de sose ugornék valaki nyakának, mert elbénázott valamit.Szóval én ezt nem birom emgérteni, hogy miért nem tudunk úgy hajtani és edzeni,hogy közben nem alázzuk azt aki elszúrt egy dobást.(persze engem is bosszant a dolog ha elrontom én vagy más de akkor se így)Szóval eldöntöttem, hogy nem fogok mostantól járni és sajnos más sportolási lehetőség után kell néznem, pedig nagyon imádok kosárlabdázni.Szóval ez az én történetem.

2013. máj. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!