Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Munkahelyen ki lehet törni az...

Munkahelyen ki lehet törni az "első benyomás" szerepkörből?

Figyelt kérdés
Erre a munkahelyemre úgy mentem, hogy jobban meg kell felelnem, illetve mindig udvariasnak kell lennem, mert a család ismerősei. Az első nap máshol is ilyen végülis, mivel én vagyok az új. Itt viszont nem tudok kitörni ebből, és ilyen lúzer szerepkörbe kerültem. De úgy érzem, nem is tudok kitörni ebből. Mármint nem is tettem eddig semmit, de úgy érzem valamiért nem is tudok, és csak frusztrál. Pedig még 3 hónapot ott kell dolgoznom.

2012. jún. 10. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
nem értem miért lúzer az, aki udvarias a munkahelyén és meg akar felelni...
2012. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azért, mert a többiek nem ilyenek, hanem elnyomóak, kihasználják ezt
2012. jún. 10. 10:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a fordított stratégia célszerűbb.Az, hogy határozottnak és szigorúnak mutatod magad az első napokon és ha úgy látod, hogy a többiek kedvesek, rendesek, akkor te is az leszel.Ha elnyomóak, akkor maradsz te is mufurc.

Szerintem, ha már így kezdted, felesleges változtatáson gondolkozni, elég az, ha látják, hogy megvéded az érdekeidet, ha majd szükséged lesz rá.

2012. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ki lehet törni.


Én nem értek egyet azzal hogy a munkahelyen egyből el kell játszani a szigorú, megközelíthetetlent, hiszen ez fordítva is elsülhet.


Az első időszak még arról szól, hogy igyekszel beilleszkedni, ismerkedsz az emberekkel. Amíg nem vagy tisztában a "játékszabályokkal", addig nem árt óvatosnak lenni. Értem ez alatt hogy kivel milyen hangot üss meg, kinek mit lehet elmondani, stb.


A "valódi" személyiségedet ráérsz később is kibontakoztatni, amikor már beilleszkedtél, és jobban elfogadják tőled azt is, ha valamivel pl. nem értesz egyet ( mert akkor már a csapat tagja leszel, és nem egy "zöldfülű újonc"!).

2012. jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem már egyszer sikerült. Én is "édibédi" voltam, de hiába, egyszerűen éreztem a többieken, hogy céltáblának használnak. Elegem lett, úgy voltam vele, hogy ezt nem fogom sokáig bírni, de mielőtt sikeresen kiutálnak, még "törlesztek" picit, szóval egyik napról a másikra igencsak hűvös lett a modorom, miközben dupla annyit dolgoztam, hogy még a szünetekben se kelljen együtt lógni a többiekkel. Eredmény: két hónap múlva kineveztek kisfőnöknek, onnantól hirtelen a többiek lettek mézesmázosak...
2012. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!