Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kolléganőm esküvőjére mennyit...

Kolléganőm esküvőjére mennyit illik adni?

Figyelt kérdés

Kolléganőm meghívott az esküvőjére engem és a páromat. Mivel a lakóhelytől kb. 150 km-re kibéreltek egy vendéglőt így "ottalvós" lesz.

Viszonylag jó munkahelyi viszony van köztünk, de nem a legközelebbi barátnőm.

Mennyi pénzt illik így adnunk?

Eszembe jutott, hogy nem megyünk, de mivel kb. 60 fős a lagzi, így elég hülyén jönne ki ha nem mennénk, főleg, hogy a kollégák közül kb. 8 embert hívott és azok közül már 3 biztosra mondta hogy nem megy..



2012. jún. 13. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a helyedben 10.000-et dobnék a táncra, plusz vmi kis ajándék.
2012. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok. Mondjuk engem csak az esküvő előtti bulira hívott meg, ahol kb 100an lesznek... az esküvőn meg 500-an, de az messze lesz így nem is hívott.

De igazából még csak fél éve vagyunk kollegák, abszolút nem is ismerjük egymást. Nem is értem miért hívott meg. Kicsit úgy érzem csak az ajándék miatt... ami eléggé gáz... mert tudja, hogy nem engedhetem meg magamnak, hogy drága dolgot vegyek...


Szóval illik, nem illik... nem érdekel, ez pénztárca függő. Szerintem 10ezernél is kevesebbet fog kapni tőlem, ajándék formájában.


Volt egy megjegyzése egyébként, egy reklámra, egy parfümről, hogy azt megvehetném neki... poénkodva mondta, de láttam, hogy komolyan gondolja. Az egy kb 20ezer forintos parfüm volt... hát rávágtam rögtön, hogy szó se lehet róla... :D de komolyan, nem is értem mit gondol.


Világos, hogy az esküvője a legfontosabb nap az életében... de nem is vagyunk barátnők.


Egyébként csak engem hívott meg a kollegák közül, de még így is azt gondolom, hogy csak az ajándékra hajt.


Jah, egy tipp... amit én fogok csinálni. Körbenézek neten, amazonon és ilyen helyeken és keresek valami nagy akciót... Valami 70% körüli leárazást... tehát úgy az effektíve kiadott összeg nem lesz nagy, de az ajándék értéke igen.

2012. jún. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!