Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha először megyek egy orvoshoz...

Ha először megyek egy orvoshoz, illik neki bemutatkozni, kezet nyújtani? Vagy neki kell bemutatkoznia?

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Ez attól függ, hogy a beteg és az orvos nő vagy férfi.
2009. júl. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

SZTK-ban ez egyáltalán nem szokás, nincs ott idő udvariaskodni. Bemégy, köszönsz, mondják, hova ülj, és kérdezik egyből, hogy mi a problémád.

Kéznyújtást Te nem kezdeményezheted, ha az orvos udvarias, akkor esetleg ő mutatkozik be Neked, és ha esetleg kezet nyújt, természetesen el kell fogadni. De SZTK-ban, rendelőintézetben ez egyáltalán nem jellemző.

Kórházban talán többször fordul elő, hogy bemutatkozik az orvos, - bár itt sem túl gyakran. :S Jól esik a betegnek, a gesztus jelzi, hogy az orvosnak fontos, hogy a beteg (akit embernek tekint és nem munkadarabnak...) a bizalmába fogadja - de nem jellemző. A Te nevedet már általában tudja. Kezet nyújtani nem szokott, Neked sem kell.


Magánrendelőben más, ott valószínűleg az orvos be fog mutatkozni és kezet nyújt.

2009. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elöttem szólóval csak 100%-ig egyet tudok érteni.

Most voltam pont egy hete alig egy sztk háziorvosnál és semmi cécó, mi a baj, aha tényleg torokgyuszi, akkor itt a recept, szedje naponta kétszer, viszlát.

2009. júl. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a másodiknak igaza van... bár sztk-ban nekem már nyújtott kezet orvos (nőgyógyász)...


(Igazán "megnyugtató" volt, akkora hatalmas virsli újjai voltak, hogy majdnem elájultam :D:D:D)


De ha be akar mutatkozni, ő nyújtja a kezét.

2009. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az orvosnak kell bemutatkozni. Volt szerencsém több egyetemi klinikához ott mindig bemutatkoztak, kezet nyújtottak amikor jöttem és amikor mentem, nagyon jól esett és meg is lepődtem., felénk az ilyen nem "divat".
2009. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell előbb bemutatkozni!Két okból 1:Te mentél oda és veszed igénybe a szolgáltatását,2.Mivel te választottad a rendelőre már eleve ki van írva a neve,de a köpenyére bíztosan.Rendelési időben általában nem szoktak kezet nyújtani,főleg higénikus okokból sem, pl.gumikesztyű van rajta!!
2009. júl. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha már higiéniás okokat említetek. szóval pl osztályon dolgozóknál, minden beteg után és előtt kötelező a kézfertőtlenítés. A beteg és az orvos védelmében. Lehet furcsán nézne ki, ha kezet fogna a beteggel és egyből fertőtlenítene. de a beteg távozása utána mindenképp. persze amúgy fontos gesztus, de a mai rohanó világban nem biztos hogy jut rá idő. egyébként meg mindkét fél tudja a másik nevét.
2009. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!