Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kezfogasnal a nőnek vagy...

Kezfogasnal a nőnek vagy férfinek illetve idoseebbnek vagy fiatalabbnak illik először bemutatkoznia?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Maradjunk a férfi - nő párosításnál, hogy ne kavarodjunk bele (fiatal - idősnél ugyanez a helyzet)


1. A férfi köszön előre.

2. A férfi mutatkozik be.

3. A nő ezek után "dönthet" úgy, hogy kezet nyújt - természetesen illik kezet nyújtania, de ha mégsem, akkor a másiknak nem illik "kierőszakolni" a kézfogást.



Ha van közös ismerős, akkor ő a férfit mutatja be (tehát azt aki amúgy is mondaná a nevét) .. és természetesen megintcsak a nő nyújt kezet.



Kissé rendhagyó szabály:

A nő-férfi dolog mindig érvényes, tehát egy idősebb férfi - fiatal nő esetén is a nő nyújt először kezet, férfi köszön előre stb.

Egyetlen kivétel(!) van, ha egy harmadik személy mutatja be őket egymásnak, akkor (fogalmam sincs miért :D) ő a fiatal nőt mutatja be, az idősebb férfinak (pedig a fenti logika a fordítottját jelentené)

2011. febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok ezzel, hogy illik bemutatkozni, így ha a másik fél nem teszi meg, mondhatni azonnal, akkor én megteszem. A páromat én be szoktam az ismerőseimnek mutatni. 37 éves nő vagyok.

Szerintem inkább a tegeződésnél van nagyobb dilemma, a kérdésedben említett eseteket tekintve.

2011. febr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!