Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszönjek nekik?

Hogyan köszönjek nekik?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok. Nemsokára vendégségben találkozni fogok, apukám régi munkatársával és a feleségével. Régebben jó barátságban voltak és én is viszonylag gyakran láttam őket, mert elég közel laktunk. De aztán elköltöztek egy másik városba és azóta nem találkoztunk.

A Csókólom olyan furcsa, nem áll a számra, hiszen közben felnőttem és teljesen elidegenedtem tőlük. A Jó napot kívánok, meg talán illetlen (?) lenne és távolságtartó. Te hogyan köszönnél a helyemben? A férfi és a nő is 55-60 közöttiek.


2012. jún. 26. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Csókolommal kezdenék és utána megkérdezném, hogy tegeződhetünk-e :) mert utána a szervusz már mehet.
2012. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A "jó napot kívánok" cseppet sem illetlen, ne viccelj. Semmiképp ne csókolomozz, nevetséges a te korodban. Köszönj szépen Jó napot kivánok-kal, aztán valószínűleg erre majd felajánlják a tegeződést, de ha mégsem, akkor maradj ennél. Esetleg tedd közvetlenebbé egy keresztnévvel: Jó napot kívánok, András bátyám.
2012. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kicsit tolakodónak érezném, ha a 30 éves nő kérdezné meg a 60 éves embertől, hogy tegeződhetünk-e... inkább fordítva lenne jobb.
2012. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én simán csókolomozok, pedig elmúltam harminc :D
2012. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A csókolomot felejtsd el!

Jónapot kívánok... és magázódás(a bácsi,néni,szintén felejtős... asszonyom,uram...)

Aztán ha felajánlják a tegeződést,utána meg már mindegy... bár én akkor is egy távolságtartóbb tegeződésnél maradnék, ha ők -feltételezem- már 50 felett lehetnek... Szervusz Jóska bátyám(ha a tegeződést felajánlják, ez mehet)... Szia Otti néni... anyukám, aki most 58 éves lesz az idén,szintén így köszönti a nálánál jóval idősebb 70-75 éves kollégáit,akik annó, 20 éve még 50-55 évesen mentek nyugdíjba,amikor ő -az egyetemről kijöve,"zöldfülüként" elkezdett dolgozni.

2012. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!