Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyenek az angolok, van...

Milyenek az angolok, van olyan számunkra hétköznapi dolog, ami nekik nem elfogadott?

Figyelt kérdés

21 nap múlva utazom Boutmounthba, 3 hétre családhoz vagy öreg nénihez, ez még nincs tisztázva, ott nyelvsuli-délután szabad leszek.

17f


2012. máj. 31. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, azt hallottam, hogy nem igazán fürödnek minden nap, úgyhogy ha pazarlod a vizüket, akkor azért néznek furcsán... és szerintem addig növessz egy kis zsírpárnát, mert az ételekről sem hallottam túl jó dolgokat... :S

De amúgy jó szórakozást! :D

2012. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Én laktam angol családnál néhány hétig, ők minden nap fürödtek, sőt, naponta mostak hajat is (erre külön felhívták a figyelmünket utazás előtt, hogy ők erre nagyon adnak), és az osztálytársaim is ugyanezt mesélték, akik szintén mind egy-egy angol családnál voltak elszállásolva. Azt nézték hülyének, aki tusolt legalább napi egyszer.

Igaz, ez nem mostanában volt, hanem jó tíz éve, de kétlem, hogy ez ennyit változott volna, maximum akad jónéhány igénytelen ember. De olyanok itt is vannak.

Én inkább a franciákról hallom azt, hogy nem szoktak fürdeni, bár ezt nem tudom, ott még nem voltam.

Az angoloknál olyan nagyon fura szokást nem tapasztaltam, és azt se, hogy a mi szokásaink nekik elfogadhatatlanok lennének, maximum vannak dolgok,amiket kicsit másképp csinálnak, és rácsodálkoznak, hogy mások miért nem úgy, de olyasmit sosem tapasztaltam, hogy a nálunk megszokott dolgok náluk normákat sértsenek meg. Jó, így családnál csak egyszer laktam, elég régen, a többi alkalommal olyan szállásokon voltam, ahol csupa magyar, vagy más külföldiek is voltak, így talán annyira nem jöttek ki a különbségek.

2012. jún. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

*Azt nézték hülyének, aki NEM tusolt legalább napi egyszer.


Na, erre csak leírom az ellenkezőjét annak, amit mondani akarok :D

2012. jún. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!