Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azt, hogy "Isten veled! "...

Azt, hogy "Isten veled! " mondhatom akkor is, ha visszavárom az illetőt?

Figyelt kérdés
Leginkább olyankor mondjuk ha valakit nem látunk többet, vagy nem tudjuk mikor látjuk újra, de ha mondjuk pár hétre megy el, de messzire, viszont visszajön, visszavárom, akkor illendő ez a kifejezés?
2012. jún. 27. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ha ragaszkodsz ehhez a köszönési módhoz mondhatod.

Ez egy nagyon szép köszönési mód.

2012. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát a viszontlátásra mit jelent?
2012. jún. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából ez neki egy sokat jelentő köszönés, ő használja, de most pont ezért szeretném én neki mondani. Egyébként szerintem is szép és kifejező.


A viszontlátásra, pont azt jelenti, hogy a viszont látás reményében köszön el egymástól két ember. :) De én az előbbit preferálnám, sokkal mélyebbnek érzem.

2012. jún. 27. 11:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az "Isten veled!" olyasmit jelent, hogy az útja legyen biztonságos, érjen egyben haza. Valóban nincs benne, hogy viszont akarod-e látni, de az sem, hogy nem. Szóval szerintem használható.
2012. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is, köszönöm szépen! :)
2012. jún. 27. 11:58
 6/7 mustafa33 ***** válasza:
100%

Maradó mondja: Isten áldjon. Elmenő mondja: Isten veled.

Vendég mondja: Dícsértessék. Házi mondja: Isten hozott.

2012. jún. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Uh, köszönöm! Így teljes.
2012. jún. 28. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!