Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amikor egy baráti társaság...

Amikor egy baráti társaság elmegy valahova, akkor hogyan szokás fizetni a dolgokat?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy pl: mozi, étterem, stb. Ha étterembe mondjuk elmegy 2 barátnő, akkor egyszer az egyik egyszer a másik fizet felváltva vagy 2 részre osztják az összeget(amit én még nem láttam étteremben)? Egy étterem elég drága, és ha többen mennek el együtt és az első verziót választják akkor egy elég nagy összeg terhelődik egy emberre, szóval nem igazán tudom, hogy hogyan oldják ezt meg a barátok egymás között.

A kérdésem talán hülyének hangzik, viszont nekem nagyon fontos, rendszeresen zavarban vagyok ilyen helyzetekben, félek, hogy valamit rosszul csinálok és emiatt esetleg hülyének vagy bunkónak néznek(azt hiszem van egy kis szociális fóbiám), úgyhogy légyszi írjátok meg, hogy ti hogy csináljátok.



2012. jún. 30. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt azzal kell megbeszélned, akivel mész :) Ha sokan mentek, általában összedobni szokás. Pl. egy ember összegyűjti mindenkitől, és így egyben fizet. Ha ketten vagytok, megegyezés alapján fizethettek külön vagy meghívhatjátok egymást. Akár azt is lehet, hogy egy ember fizet saját zsebből, utána kimentek az adott helyről, és utólag odaadjátok neki a részeteket.
2012. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi ha baráti társasággal ülünk be étterembe, mindig kikérjük a számlát, aztán mindenki megnézi rajta, hogy mennyit fogyasztott, és aszerint dobjuk össze a számla összegét. Ha csak kettesben megyünk valahová valamelyik barátnőmmel, akkor hol meghívjuk egymást, hol külön-külön fizetjük a számlát, mikor hogy alakul.
2012. jún. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenki a saját részét, fogyasztását fizeti.

Ha csak ketten vagytok, akkor akár meg is hívhatjátok egymást. Három főnél ez már nem ajánlatos.


Én csak egyszer kerültem olyan helyzetbe, hogy egy éttermi vacsorán (lánybúcsúztató összeröffenés volt) a menyasszony azt indítványozta, hogy a végszámla összegét osszuk el egyenlően. Én ezt eléggé nehezményeztem, persze csak magamban, hiszen nem akartam ünneprontó lenni, meg megalázni a menyasszonyt, aki ráadásul jó barátnőm, meg sóhernek tűnni. Lehet, hogy mások is így voltak vele, vagy pedig eszükbe sem jutott szólni, mert ők jól jártak ezzel az osztozkodással.

Én ugyanis direkt olcsóbb kajákat, italokat rendeltem, nem akartam sokat költeni, és ha csak a saját fogyasztásomat fizettem volna, vagy 800-1000 forinttal kevesebbre jött volna ki a részem.

2012. júl. 1. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenki a sajátját fizeti. Mi ebben a gáz?
2012. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!