Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Annyira idegesítő szokás, sőt...

Annyira idegesítő szokás, sőt talán már gusztustalan is. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Apum állandóan azt csinálja ebédkor,hogy ha valami csontos húst eszik,akkor elkezd így szürcsögni a csonttal, cuppogni,vagy hogy fejezzem ki. Szürcsöli a levest,hangosan, és simán elkezdi piszkálni a fogait a kezével. Ezek annyira visszataszító és idegesítő szokások,de ha meg már nagyon felidegesít egy családi ebéd közben például és rászólok,akkor meg én vagyok leoltva,hogy ne magyarázzak én neki.

2012. jún. 25. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Remélem apád látja a kérdésed és magára ismer (aztán meg előkerül a nadrágszíj) :D

Amúgy csak annyit mondj neki (szépen), hogy a szürcsölése, cuppogása elveszi az étvágyad és egy kicsit zavar, hátha megérti...

2012. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, az van vele, hogy ne magyarázzál neki!
2012. jún. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyapám evett annyira undorítóan, hogy gyerekkoromban, ha náluk voltam az unokatestvéremmel, elültünk inkább a kisasztalhoz, csak ne kelljen vele szemben ülni... szóval megértem a problémád. Sejtem, hogy régről hozhatta ezt a szokását, ezesetben nehéz vele megértetni, hogy miért zavaró, amit csinál. Ha észérvekkel nem megy, nincs valami, amitől undorodik? Azt csinálhatnád vele szemben ülve, hátha észreveszi magát.
2012. jún. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem állj fel és menj ki ha undorít, úgysem fogja abbahagyni.
2012. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
én hasonló okokból már 3 éve nem ebédelek apámmal. Mindig te leszel a sz@r. Csak azt nem értem, ha anyám engem megtanított rendesen enni, akkor az apám nem érzi cikinek, hogy a saját gyereke illedelmesebben étkezik? Mindig az a kifogás a szürcsölésre, hogy: "forró" ! :@
2012. jún. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez a régi kor rigolyája.Szűk látókörűség.Épp olyan mint amikor pár férfi szerint csak az oldalas , pörkölt , csülök ,karaj a rendes étel.A könnyű húsos ételek vagy a tészták pedig rendes ételek.
2012. jún. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem csak az asztalnál vannak ilyen szokási,az elvei is olyanok hogy ember megérteni nem tudja sokszor,hogy mi-ért?? :O -.-"
2012. jún. 26. 10:39
 8/10 mustafa33 ***** válasza:
75%

Az én nagyapám is szürcsölte a levest. Szibériában szokott rá (mindig úgy kellet neki tálalni, hogy még az asztalon is forrt).

De jó lenne ha még egyszer hallanám szürcsölni!

2012. jún. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is teljesen ugyan így vagyok. Amíg apám nem eszi meg a levest, én addig ki sem megyek a konyhába. Ezért nem eszek már nagyon régóta levest. Becsukott szobaajtón keresztül is idegesítő tud lenni a szürcsölése.
2013. márc. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
10 éves korom óta nem ülök ebédelni a családommal mert anyám minden folyadékkal cuppog, úgy mintha csók hangzana. Az egész gyerekorom olyan volt mint a börtön mert boldogságomat a cuppogással az őrületbe kergette. 28 évesen mertem elsőnek szólni. Ma 38 vagyok, és utálom mint a szart elöttem soha nem áll meg mert poklot csinált a családba és azt mondta őneki fáj a foga azért teszi. A gyermekkorom pokol volt és én velem mi van akkor? Létezik fogorvos a világon csakhogy az ilyen emberek akkor érvényesülnek ha körülötte pusztul mindenki. Kb 3-4 évesen már zavart engem és a többit már tudod. Gyűlöletet a gyereknek? Hát nem tudom.
2018. aug. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!