Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A finnek is mondják, ha...

A finnek is mondják, ha valaki tüsszent, hogy egészségedre?

Figyelt kérdés
Ez a feleslegesen pofázás netovábbja, mire jó? Semmi értelme. Maradna inkább mindenki kussban. A kedvencem, amikor társaságban tüsszentek és mindenki egyszerre mondja.
2012. júl. 9. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha tudnak magyarul.
2012. júl. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hogy jönnek ide a finnek (miért pont ők)?


Úgy tudom, a nem szándékosan történő dolgokra nem illik reagálni, ahogy a csukláshoz, ásításhoz, vagy a gyomor korgásához sem fűzünk kommentet. Ugyanúgy a szándékoshoz sem, ha valaki esetleg társaságban büfög vagy szellent (bár lehet spontán ez is).


Az etikett kitér arra, hogy a betegséget feltételezve illik egészséget kívánni, de csak egyszer és finoman, nem pedig minden alkalommal a csoporton végighullámzik egy válasz, hogy még a helyiség végéből is valaki üvölti.


"Társaságban a tüsszentő közvetlen környezetéből várható csak el az egészségére kívánás, és mindig a társasági alkalmat – társalgást, előadást – legkevésbé zavaró módon, halkan, gesztust jelző odanézéssel és fejbiccentéssel. Távolabb ülőktől, állóktól a tüsszentés puszta észrevételezése és szükségtelen."

2012. júl. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb tásaságban rendben van, viszont tényleg borzasztó, amikor egy egész osztályteremnyi ember harsogja egyszerre (és azt is csak bizonyos személyeknek, másoknál kussolnak, lol).
2012. júl. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, hogy jönnek ide a finnek, de igen, ők is mondják (terveydeksi). Mi bajod ezzel az udvarias szokással? A felesleges pofázás egészen más, azt tényleg sokan gyakorolják, de ha neked már az is fáj, hogy valaki jó egészséget kíván, akkor elég rossz lehet neked...
2012. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát bizony nem mondják én itt élek kint és még az sem szokás náluk hogy jó étvágyat csak miután ettek köszönik meg :) magyaroknál megszokás én pl. meg is sértődök ha nem mondják :) szerintem aranyos dolog!
2012. júl. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és neked is utolsó! Azért pont a finnek, mert róluk (azt hittem) köztudott, hogy nem beszélnek feleslegesen marhaságokat. :)
2012. júl. 9. 13:12
 7/10 A kérdező kommentje:
Én lehet azért unom már, mert ilyenkor allergiám van, és ha tüsszentek, akkor sosem egyet. És kicsit idegesítő egy idő után.
2012. júl. 9. 13:15
 8/10 anonim ***** válasza:
igen akkor már talán uncsi nekem is van szénanáthám de szerintem akkor is aranyos dolog :)
2012. júl. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi evésnél sosem mondjuk, hogy : "Jó étvágyat." Aki éhes egyen, aki meg nem annak úgyis mindegy :D


Fölösleges szerintem...


Hapcizásnál sincs -szerintem- sok értelme egészségedezni :D

Nem is szoktam mondani.

2012. júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy kis történet...: Régen napköziben valami felismerhetetlen maszat volt a kaja.... Tanár nő jó étvágyat kíván, megköszönik a diákok... 2-3mp csönd, majd felszólal az egyik gyerek: "Ehhez aztán kell is!" :D
2012. júl. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!