Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek jogos becsöngetni...

Szerintetek jogos becsöngetni reggel az éjjel zajos szomszédnak?

Figyelt kérdés

nem tudom mit dolgozik, vagy mikor, de én korán kerek reggel, így este 10kor le kell feküdnöm és aludni ahoz hogy másnapra valamelyest kipihenjem magam. de nem tudok, mert ez a barom állat szomszéd fél éjszaka üvölteti a tévét. olyan mintha legalábbis vihar tombolna a panelház körül. már próbáltam füldugót, nem működött. és vagy százszor kértem normálisan hogy ne vegye fel ennyire a hangerőt mert más aludna éjszaka.

de mostmár betelt a pohár, úgyhogy fogom magam és minden reggel 6kor mikor felkelek be fogok csöngetni hozzá, hogy elgondolkodjon milyen az mikor nem hagyják aludni az embert.



2012. júl. 19. 07:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden panelben van egy bunkó.

Valószínűleg nem csak téged zavar. Beszélj a többi lakóval és együtt menjetek a hangoskodóhoz. Sokkal hatásosabb ha látja, hogy mindenkit zavar amit csinál. Másrészt ha jól tudom ez csendháborításnak minősül.

( itt egy cikk erről [link]

Hívjatok rá rendőrt :)

Ha "bosszulsz" reggelente azzal csak még jobban elmérgesedik a viszonyotok és még jobban alád fog tenni. szvsz

2012. júl. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gelazso ***** válasza:
53%

finoman és békésen keresd fel, higgadtan kérd meg, hogy legyenszíves. ha vitával kezded, akkor annak soha sem lesz vége és még fokozhatja is. persze hogy igazad van. tíz óra után jogod van a nyugalomra. kivételesen persze lehet ünnepelni és bulizni.

ha nem segít a rendörség nagyon szívesen segít de azt akkor kell amikor folyik a hangzavar, elötte feltétlen próbáld meg te vele megbeszélni. másodszor már igérd meg neki a rendörséget, aztán ha akkor sem... jöhet a hatóság

2012. júl. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sőt!

Állítólag bizonyos decibel felett még napközben is csendháborításnak számít a rádió, tévé, akármiből szóló zene is, és ez esetben még napközben is büntetnek a rendőrök.

2012. júl. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fogja tudni, miért csengetsz neki. Lehet, hogy felébreszted, de közben nem változik semmi, továbbra sem tudsz aludni.

Szerintem eredményesebb lenne, ha este 10-kor becsengetnél hozzá, közölnéd, hogy utoljára mondod el, éjszaka van, halkítsa le a tv-t, ha nem teszi, hívod a rendőrséget.

És tényleg hívod is.


Ha van türelmed, lehet szólni a közös képviselőnek, de az pár nap, mire visszajut a hangoskodóhoz. Nyilván nálatok is van házirend, benne lesz, hogy este 10 és reggel 7 között csendnek kell lennie.

2012. júl. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jogos, egy idő után csak le fog esni neki mire megy ki az egész ha nem teljesen elmebeteg
2012. júl. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

már vagy 1000x kértem hogy ne csinálja ezt, de tesz rá magasról.

este hiába csengetek, amikor üvöltet valamit akkor vagy kikapcsolja a csengőt vagy figyelmen kívül hangja, akkor is ha fél órán keresztül nyomom. egyszerűen mindent kipróbáltam.

a többi szomszéd meg fél tőle vagy nem tudom, de elzárkóznak teljesen. a gondnok pedig nagyobb genya mint maga ez az elmebeteg...

2012. júl. 19. 18:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
simán becsöngethetsz, de ne reggel, hanem amikor a zaj van. feküdj a csengőre, addig nyomd, míg nem nyit ajtót. és nem biztos, hogy a mérgedet el kellene rejteni, nyugodtan zúdítsd rá. mivel a kérésre nem reagált, marad az, hogy addig nyomd a csengőt míg, míg ki nem nyitja. ordíts le a fejét, talán abból ért. vagy: ne szólj neki többet, csak nyomd le a villanyóráját a sötétbe. mire kiér, te már úgyis bemész, nem tudja meg ki volt. vagy: ne szólj neki többet, hanem hívd ki a rendőröket. vagy: írj a jegyzőnek panaszlevelet, és kérd a segítségét. meg is fogják birságolni a szomszédodat. vagy: ha alatt van, ugrálj míg kuss nem lesz. ha feletted van, verd a plafont, míg le nem halkítja. mihelyst zavarod az ő köreit, a tévézését, hidd el lejjebb veszi. ha melletted lakik, akkor is tedd ugyanezt.
2012. júl. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hypno ***** válasza:
Jogosnak jogos, de pont akkora taplóság, mint a szomszédé.
2012. aug. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
9%

Próbáld ki az ellen pszichológia cuccot. Egyik nap a bömböltetős este után vigyél egy tálca sütit és teljes hálából add át, közben ecsetelve,hogy milyen jó,hogy nem tudtál tőle aludni az éjjel, így elaludtál, késve érkeztél a munkahelyedre. Ezért nem a szokványos busszal mentél,hanem egy későbbivel és köszönd meg neki,hogy ilyen aranyos volt,mert másképp már tuti megsérültél volna,mert balesetezett az a busz,amivel mentél volna. Persze mindezt picit ironikusan,de azért nem nagyon érezhetően.

Ha ez sem hat, akkor nem tudom mi, de egy próbát megér :)

2013. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!