Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan állíthatnánk le a...

Hogyan állíthatnánk le a hisztis kollégámat?

Figyelt kérdés

Van egy iszonyatosan idegesítő kollégám (Mari), akit többünk se bír. Mari szinte mindenen kiveri a hisztit. Ha olyan ember hívja fel a munkahelyén, akivel nem akar beszélni, akkor az a baja; ha számára nem kedvező E-mailt kap, akkor azért műsorozik; de ha valami nem klappol, akkor meg már kész csődtömeg. Előző héten a vele egy részlegen dolgozó munkatársa szabaságot vett ki, ezért Maritól egész héten azt hallagttuk, hogy mennyire rossz neki, hogy 2 ember munkáját kell csinálnia. Ráadásul ezek a hisztik sokszor átcsapnak beszólogatásokba, meg kibeszéli az embereket a háta mögött!


De még ha csak engem idegesítene, akkor azt mondom, jól van, nem jövök ki vele. De már nagyon unjuk, szinte az egész földszint a pokolba kívánja őt!


Mit tehetnénk? Az a baj, hogy nem merünk a felsővezetéshez fordulni, mert attól tartunk, hogy visszanyal a fagyi. De ugyanakkor valamit csinálni kellene, mert Maritól már a hideg futkos a hátunkon. Valami ötlet?



2012. júl. 23. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló cirkusz megy ott is van egy fiatal kis csaj aki még 21 éves de nem hajlandó dolgozni. Az apja protezsálta be ide a főnökökkel jóban van rengeteget segítettünk neki a betanulásba, egy darabig jó is volt minden simán tudta kezelni a programokat a táblázatkezelőbe is belejött a fénymásolóval is profi szinten tud bánni már. Csak mindig hisztizik ha olyanja van. Nálunk is azon megy hetente a cirkusz hogy jajj megint ülni kell reggel 7-től 4 ig nem mehet ki cigizni amikor akar, melege van ha bekapcsoljuk a klímát fázik hiába állítgatjuk a hőfokot azért 20 fokra sem lehet állítani mert az azért hirtelen ha megcsapja az embert mivel felhevült testtel ha bejön komoly baja lehet, ezért mi olyan 25 fokra szoktuk állítani de akkor is vagy fázik mert ráfújja a hideget vagy melege van ha lekapcsoljuk. És még én is sorolhatnám mivan. 2 kollégám akik már kezdetek óta ott vannak őket ki akarta rúgatni csak azért mert idősebbek mint mi ők 48 év körüliek mi meg 20-30 év körüliek vagyunk és a kis csaj azt találta ki hogy sokkal jobb lenne a hangulat ha csak fiatalok lennének itt. Pedig azt nem vette számításba hogy az a két ember tanította be őt nagy lelkesedéssel mindenre meg szinte ők dobják fel a hangulatot idebent. Nálunk is ugyanúgy minden baja van. Nekem is ugye többször van az hogy el kell mennem egyes helyekre kivinni a szerződéseket aláíratni visszamenni feldolgozni stb... És ugye neki meg az a dolga hogy időnként velem jöjjön mert majd az én helyemre fog bekerülni szeptembertől mivel én más munkakörbe kerülök és nekem kell betanítani és ő meg csak sír meg hisztizik mindenért pedig örülhetne hogy végre kimehet a levegőre szüneten kívül meg látja a világot a falak helyett. Nálunk is ugyan ilyen bajok vannak mi sem rinyálhatunk mert a főnökség nyalja a lány apjának a seggét persze én jóba vagyok a főnökömmel szinte haverként tekintünk egymásnak említettem is neki a dolgot de ő sem tud mit csinálni mert fél a csaj apjától. Ennyi ezt tűrni kell vagy elhívni valahova és jól beolvasni neki hogy azért állítsa már le magát.
2012. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, ezek szerint nem nagyon van más megoldás, csak a hallgatás, illetve azt várni, hogy hátha pofára esik. Mondjuk nálunk a csaj nem a főnök valakije, de így se merünk szólni, mert azon a munkarészlegen csak 3-an dolgoznak, és ha őt kirúgják, már csak 2-en lesznek, nekik pedig túl sok munkájuk lenne, ami rámenne a cég eredményességére, ezért nem nagyon esélyes, hogy kirúgják.
2012. júl. 24. 10:18
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Javaslom a következő mondatok határozott és ellentmondást nem tűrő hangnemben való közlését a következő hiszti alkalmával: "Kussoljál már Mari! Kib... elegem van már a hisztidből, de nem csak nekem, hanem az egész kollektívának! Szóval vagy bekussolsz, vagy rád borítok valamit, ami undorító, ronda ás büdös..." :D
2012. júl. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sztem a jó főnök az ilyet, aki bomlaszt, kivágja a francba előbb-utóbb.

Addig is: nem beszéljetek vele, irányítsátok a kommunikációt.

2012. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!