Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek megvédjem-e azt a...

Szerintetek megvédjem-e azt a kollégámat, akit a többiek azért piszkálnak, mert a munkahelyén gyakorolja a vallását?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ezt a kérdést azért teszem fel itt, mert nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy mit tennék abban az esetben, ha az egyik kollégám a munkahelyén is szeretné gyakorolni a vallását, és a többiek piszkálnák őt emiatt. Arra a következtetésre jutottam, hogy foggal-körömmel védeném őt, még akkor is, ha a főnök két lábbal rúgna ki vele együtt. Kíváncsi vagyok, hogy mások mit csinálnának ebben az esetben.


2011. ápr. 18. 21:34
1 2
 1/16 anonim válasza:
74%

1. A főnök ezért nem rúghat ki senkit. Nem diszkriminálhat. Se Téged, se Őt. Max megkeseríti az életed.

2. Miért ne védenéd meg? Én megtenném. Mellesleg elég nagy ****-nak kell lenni, hogy valakit emiatt piszkáljanak. Nem vagyok vallásos, de nem ítélem el azt, aki az.

2011. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem pontosan, hogyan érted, hogy a munkahelyen gyakorolja a vallását. Próbálja megtéríteni a többieket? Vagy hogyan?
2011. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Kiegészítésképp az első hozzászólásomhoz. Ha áldozatokkal él a vallásának a wc-n, ne védd
2011. ápr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szóval te akarsz a munkahelyen vallást gyakorolni, és nem tudod, hogy megfognak-e védeni???


De mégis mennyire látványos módon zajlana a gyakorlás? Mennyi ideig? MIlyen hangosan, stb?


Egy muszlim vallásgyakorlóról tudok, de ő maga van főnöki beosztásban. bezárja az irodáját egy időre és ennyi. Nem zavar senkit.


Miatyánkot meg bármikor feltűnés nélkül mormolhatod magadban! :-)

2011. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, hogyan gyakorolja. Ha hangoztatja, hogy vallásos, és kitesz az íróasztalára egy szentképet, és emiatt már rászállnának, természetesen melléállnék.

Ellenben ha folyamat imádkozna, szenteskedne és próbálná megtéríteni a társaságot, tuti rászállnék én is.

2011. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező !


Konkrétan mire gondolsz amikor a kollégád a vallását gyakorolja?

És hogyan akarod megvédeni?

Én evangéliumi keresztény vagyok és a munkahely nem vallásgyakorlásra való,kivétel amikor is beszélgetünk a kollégákkal és ilyenkor elmondhatom az evangéliumot.

A munkahelyen munkaidőbe a főnök meghatározhatja munka tekintetében mit csináljon-mit ne csináljon a munkavállaló.

Fontos a tekintélynek való alávetés ezt tudnod kell ha keresztény vagy ha a főnök megtiltja az evangelizálást akkor ebédidőben vagy munkaidő után lehet a kollégákkal egy közös program alkalmával beszélgetni erről,de semmiképpen ne legyél fanatikus.


Shalom

2011. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Ne a munkahelyen gyakorolja a vallást, nem arra való. Én nem védeném meg, mert gyakorlatilag provokált. Én sem szidom a vallást napi húsz percben, csak mert ateista vagyok, viszont ha elkezdenek körülöttem "szenteskedni", téríteni, engem becsmérelni vallástalanságom miatt, akkor kőkeményen megmondom az illetőnek, hogy ezt hagyja abba, ha (amennyiben férfi az illető) nem akarja, hogy pofán vágjam. Eleget térítget a családom otthon...
2011. ápr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Úgy értettem a munkahelyen történő vallásgyakorlást, hogy a kedves kolléga hangosan imádkozik a többiek előtt, vagy abbahagyja a munkát, otthagy papot-csapot, kimegy az előtérbe, vagy valahova, ésott imádkozik, aztán visszamegy, és dolgozik tovább. Ezt megcsinálja a 8 órás munkaidő alatt monduk kétszer, de 5-10 percnél ez nem tart tovább.

Vagy a kollégák előtt imádkozik hangosan.

Ha valamelyik kollégámat emiatt piszkálnák a többiek, akkor én nagyon mérges lennék rájuk, és megvédeném a kollégámat.

Ha úgy adódik, hogy tudom, hogy mikor akar kimenni a kollégám a folyosóra, vagy előtérbe imádkozni, akkor szólnék neki, hogy Józsi/Zsuzsa nyugodtan menjél, mert én addig foglalkozok a kedves ügyféllel, vagy befejezem a számítógépeden a megkezdett munkát, stb. Szóval én így segítenék a kollégámnak, hogy tudja gyakorolni a vallását.

Ha mondjuk térítgetni akarná a többieket, akkor szólnék neki, hogy ezt ne csinálja, de ha csak időnként imádkozik a többiek előtt, vagy kimegy az előtérbe, és ott imádkozik, azért véleményem szerint nem szabad senkit piszkálni.

Egyébként ha ez velem történne meg, nem kéne engem megvédeni, megvédeném én magamat: megmondanám nekik, hogy milyen szemetek, hogy ezért rámszállnak, stb.

Szerencsére nem kell magamat semmitől megvédeni, de azon filóztam, hogyha jönne egy új kolléga, ahol dolgozom, és valami nagyon szigorú valláshoz tartozna azillető, és azért piszkálnák a többiek, mert ő naponta többször imádkozik, akkor mit csinálnék. Kíváncsi voltam, hogy mások is mit csinálnának, megvédenék-e azilletőt.

Én amióta az eszemet tudom, mindenkit megvédtem a környezetemben, akit akármiért is bántottak, nem tudom miért, ez valami belső meggyőződésből fakadt nálam. Még a Jehova Tanúja osztálytársamat is megvédtem mindig, mert szegényt állandóan piszkálták a többiek, pedig soha nem térített senkit, csupán annyit csinált, hogy nem vett részt az osztálybulikon, egyéb rendezvényeken, és szegényt emiatt állandóan piszkálták, de én mindig megvédtem, nem tudom, miért. Ha egy zsidó osztálytársam lett volna, vagy pl. egy muszlim osztálytásam lett volna, akkor őtis megvédtem volna ha a többiek piszkálják.

Tudom, hogyha Baháí-hívő leszek,akkor lehet, hogy engem is piszkálni fognak majd a kollégáim amiatt, hogy időnként otthagyok papot-csapot, és kimegyek konyhába, és ott imádkozom, és nem foglalkozom azzal, hogy a többiek éppenséggel ebédelnek, stb. de ettől nem félek.

Számomra nagyon fontos az, hogy megvédjem azokat az embereket, akiket bántanak.

Kíváncsi vagyok arra, hogy mások hogy vannak ezekkel a dolgokkal.

Üdv: a kérdező: Anna

2011. ápr. 19. 00:16
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha rendes ember, meg fogjak ismerni es senki nem fogja piszkalni. Nem hat ki a vallasgyak a munkajara. Nem ertem, hogy miert piszkalna valaki ezert. Ha meg vki ilyenert beszol, azzal magat minositi.
2011. ápr. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 yuda ***** válasza:
69%

Szerintem ne avatkozz bele mások ügyeibe- egyébként majd leszoksz róla - a biblia is ezt írja egyébként.Kellene olvasni!


Munkahelyen dolgozni kell, nem kivonulni és imádkozni, ha ez nem tetszik a munkaadódnak,akkor jogosan nem tetszik.Ha kirug emiatt, ne vádold se őt, se Istent, te kergültél meg és fogalmad sincs a hitéletről.El vagy szállva magadtól és ez helytelen magatartás.


Gyakorold a vallásod: magadban imádkozz, vagy ebédidődben, de ott a munkádért fizetnek, nem azért, hogy felugorj, ha eszedbe jut és kiszaladsz egy időre.Ha így viselkedsz, méltán gondolják, hogy elment az eszed. Normális ember ilyet nem csinál.


Ha nem tudsz közösségben alkalmazkodni, akkor keress olyan munkát ahol lehet- utazó ügynöki munka, vagy postás..ilyesmik... és olvass többet bibliát, ott azt fogod találni, hogy Isten emberei mind összeszedettek voltak, teljesen normálisak- nem pedig ilyen szeleburdi,normális értékrendeket felrugók

2011. ápr. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!