Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hányan gondolják úgy, hogy az...

Hányan gondolják úgy, hogy az öszinteség hasznos és jó dolog, és megvetik a szabályszerű képmutatást?

Figyelt kérdés
Ez a kérdést azért teszem fel, mivel az a vita dühített fel ma, hogy szabály az, hogy őszinte embernek nincsenek barátai. félre értés ne essék, nem vagyok az a túl "menjafenébemarhaállat" őszinte ember, és mindig finomitok a véleményemen ha ellent mond a beszélgető társ véleményével és kulturáltan, szépen közlöm. Egy fontos személy szerint "az őszinte embereknek nincsenek barátai" és azt mondta, hogy SENKI sincs aki úgy gondolja, hogy az öszinteség jó:( nem értem ezt, hogy képzeli és miért gondol ilyent, tény, hogy sok antipatikus képmutató ember van, nem érdekel a létük.

2012. júl. 25. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Példa: a barátnőd megkérdezi hogy néz ki? Válasz: kövér disznó vagy, csak jól tudsz dugni azért tartalak meg. Ez egy őszinte válasz. Szerinted mi lesz a következménye? És tucatjával lehetne sorolni ilyen példákat. Az emberek utálják az őszinteséget.

Az meg nem őszinteség, ha finomítasz a vleményeden, nem tudom, hogy magadat ámítod csak ezzel, vagy minket próbálsz.

2012. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na persze..ilyenekkel mesélik be emberek, hogy az öszinteség rossz. Rossz példa! Az Őszinteség Szép Dolog, a Bunkóság már Nem az! Szóval ne keverjük a kettőt. Mert itt most igazán NEM erről van szó! Én Ha Valakit Kedvelek Nem Tartom Kövér Disznónak! És ha nem kedvelném a kövér embereket Nem barátkoznék velük, hogy Őszinte Legyek Velük. Érted? szépités alatt nem azt érted, hogy "Dagadt disznó helyett" "erős csontozatúnak" nevezem a barátnőm, hanem tényleg jogos baráti őszinteségek, például a barátnőm megváltozik, és magának se tetszik, de megsértődik, hogy én miért tartom meglepőnek a változását. mind1, ez tényleg nem negatív dolog.
2012. júl. 25. 17:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos túl kevesen vannak, akik bírják az őszinteséget. Annyira a hazugságra nevelnek minket kicsi korunktól kezdve, ebbe növünk belőle, nehéz belőle kitörni. Igaz, hogy sok embert el lehet veszíteni így, na de biztos, hogy igaz barát volt az, aki az őszinte véleménytől megsértődik? :) Ugyan már. Tudod, valahogy úgy szól a mondás, hogy inkább utáljanak azért, aki vagyok, minthogy szeressenek azért, aki nem. Én ezt követem, senkinek nem fogok a szemébe hazudni azért, mert a társadalom ezt várja el.
2012. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tetszik a válaszod:) "inkább utáljanak azért, aki vagyok, minthogy szeressenek azért, aki nem."-ezt szeretem, főleg mert jó fej ember mondta:) amúgy egy idő után elgondolkodtam az utóbbi eseten. nem puszta őszinteség miatt sértődött meg. félre értés is volt a szituban.:)
2012. júl. 25. 19:12
 5/7 Julie S ***** válasza:

Én sokszor vagyok úgy őszinte, hogy előre szólok az illetőnek, hogy ez nem biztos, hogy tetszeni fog neki és nem ellene, hanem érte mondom meg a véleményem. És meglepő módon, ezért még senki nem utált meg, pedig közöltem már ilyenkor durva dolgokat, amik másként biztos sértődést eredményeztek volna.

Persze, erre sem mindenki alkalmas. Azoknak meg finom kifejezésekkel adom a tudtára a véleményem. Természetesen egy kívülálló rögtön levágja, hogy virágnyelven mondtam meg az őszintét.

Na és aztán vannak azok az emberek, akik nem fontosak számomra... velük vagy őszinte vagyok különösebb finomkodás nélkül, vagy annyira érdektelenek a számomra, hogy annyi fáradságot sem érnek meg, hogy egyáltalán őszinte legyek velük. Az őszinteség néha több energiát vesz el, mint egy egyszerű lerázás.


Amúgy nekem vannak barátaim és az őszinteségemmel együtt szeretnek. Aki nem bírta, az nem maradt a barátom. És én is igénylem a barátaim őszinteségét. Akkor is, ha néha kellemetlen.


Szóval mindenképp fontosnak tartom az őszinteséget. Csak nem mindegy, mikor és milyen formában történik, mert empátia nélkül őszintének lenni, valóban azt eredményezi, hogy az embernek nem maradnak barátai.

2012. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1124154687db ember.

Asszem ennyien.

2012. júl. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Példa: a barátnőd megkérdezi hogy néz ki? Válasz: kövér disznó vagy, csak jól tudsz dugni azért tartalak meg. Ez egy őszinte válasz. Szerinted mi lesz a következménye?"


Hát igen, ha ez az igazság, akkor egy patkányról van szó, a barátnőjét pedig őszintén sajnálom. Ez a baj egyébként az őszintétlen emberekkel, hogy nem mernek semmivel szembenézni az életben, nem merik vállalni azt, hogy olyannal járnak, barátkoznak, akit valójában nem is szeretnek. Túl gyávák ahhoz, hogy olyanokkal ismerkedjenek, akik nekik megfelelnek. Könnyebb leélni úgy az életet, hogy elfogadod az elvárásokat, követed, hazudsz magadnak mindenről, elviccelsz mindent, kigúnyolsz mindenkit, majd azt hazudod, hogy ez csak humor. Van, aki csak ennyire képes. Én inkább leszek egyedül, vagy járok egy kövér lánnyal, akit tényleg szeretek, mert nem a testi adottság az egyetlen dolog a világon, ami értékes lehet, vagy próbálkozok nem kövérrel, aki nem az én súlycsoportom, véget vetek azoknak a "barátságaimnak", amik gúnyolódásra épülnek, megteszek bármit, lesz*arom, azt is, ha egyedül halok meg, de nem leszek olyan, mint a képmutató tucatemberek. Viszont ez nem fog megtörténni, mert szerencsére nem csak ilyenek vannak, hanem olyanok is, akik tisztában vannak magukkal, őszinték, és elhiszik, hogy létezik őszinte kedvesség. Mert itt az a gond pár emberrel, hogy annyira félrenevelte a mindenhol jelenlévő hazug környezet, hogy azt hiszi, vagy a képmutatás, vagy a bunkóság létezik csak, más nincs. Pedig ez nem igaz, vannak más világok is.

2016. ápr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!