Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire (nem) illik bevinni...

Mennyire (nem) illik bevinni különböző éttermekbe (pizzeria, kínai gyorsétterem, gyros bár, hagyományos éttermek) magunktól innivalót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Barátnőmmel az utóbbi években sokat jártunk étkeztetős helyekre, és elég gyakran vittünk magunkkal ásványvizet vagy Nestea-t. Előfordult, hogy sima városi sétát terveztünk, majd elkeveredtünk egy kínai büféhez, vagy megéheztünk és beültünk enni valahova. Amikor megyünk otthonról, szinte mindig viszünk minimum csapvizet/ásványvizet, melegben meg főleg. A csípős-édes kínaitól, a megpakolt pizzától mindig megszomjazunk, így meg nem költünk az ott árult üdítőitalokra. Mindketten sokalljuk, hogy egy fél liter semmiért elkérnek 240-320 forintot.

Eddig egy helyen se tették szóvá, hogy honnan van innivalónk, vagy álltak volna oda, hogy ezt meg ezt itt ne fogyasszuk, fáradjunk ki mert nem illik. Vagy senkit se érdekel, (ami nem valószínű, főleg elegáns éttermekben biztos rossz néven veszik) vagy nem tudnak vele mit kezdeni, mert inkább féltik a jó hírnevüket. Csak találgatok, nem vagyok vendéglátós. Szeretném, ha kiveséznénk a témát, mindenki a saját tapasztaltait, véleményét leírva. Én 23, barátnőm 22.



2012. júl. 27. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen beülős étkezdénél, gyorsbüfénél semmi probléma ezzel, én ha ilyen helyen eszem és nincs nálam innivaló, akkor keresek egy üzletet, ahol veszek előtte, mert olcsóbban megkapom. Szerintem nem illetlenség.

Egy étteremben, ahol pincér szolgál ki, ott már az.

2012. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig viszek magammal, venni nagy ritkán. Mekiben vagy pizzériában is kiveszem a táskámból és iszok. Nekem se szóltak még etéren, bnőm bunkózott le, meg hogy nem illik, etc, de ezen sírjon az ő mamájuk, nem adok ki azért 3x annyi pénzt(pont néztem Mekiben 400 ft(!!) a naturaqua, ami boltban 100-150.), mert valakinek a szemét szúrja.


Természetesen ilyen elegánsabb, elitebb éttermekben nem tenném meg, max mosdóban, ahol nem látják, de ha már ilyen helyre megyek, akkor rendelek italt is, elvégre "arról szól", hogy néha kirúgunk a hámból.


Lehet a pofátlanság netovábbja,de én még boltban is iszok vizet -ami a sajátom, táskából van kivéve, nem boltból-, ha szomjas vagyok. Ebből sem volt még problémám.


21/L

2012. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tényleg, a Mekit kihagytam :)

Ilyen válaszokra gondoltam! Írjatok még :)

2012. júl. 27. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Illetlenség, ugyanis a vendéglátóhely kockáztat vele büntetést. Nem véletlen, hogy legtöbb helyen, ha észreveszik, hogy nem ott vásárolt ételt-italt fogyasztasz, megkérnek, hogy tedd el, hagy el vele a helyet, stb. Az ÁNTSZ gyorsan és keményen büntet érte.
2015. máj. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
majdnem 4 éve tettem fel ezt a kérdést :D
2016. máj. 27. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!