Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Templomba bevinni a politiká...

A Templomba bevinni a politikát - milyen dolog ez? Lent részletesen.

Figyelt kérdés
Tegnap délután felnőtt Bibliakörön nem volt szó sem az Igéről, se nem imádkoztunk, hanem a benzinárról meg az áremelésekről, illetve a politikáról volt szó. Ez a felnőtt alkalom a gyülekezeti teremben szokott lenni. Eddig mindig az Igéről, adott Igeszakaszról volt szó, sőt, az első Bibliaköri alkalmon kihangsúlyozta a Tiszteletes Asszony, hogy nem politizálunk. Ez így is volt. Tegnapig. Hol van megírva a Szent Írásban a benzinár emelkedés és a politizálás? A 67. könyvben? Az ember elmegy, hogy hallja Isten Szent Igéjét, erre még egy Miatyánk sem hangzik el, helyette a miniszterelnök úrról és döntéseiről szólt az a 60 perc. Az összejövetel végén még a Tiszteletes Asszony csak annyit mondott az alkalom végén, hogy: "Néha ilyen is kell." - Az Isten házában? Úgy döntöttem, hogy én többet nem megyek se Bibliakörre, se Istentiszteletre, sehova. Tegnap nagyon megbotránkoztatott ez a dolog. Nektek mi a véleményetek erről?
2011. nov. 11. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
A politikába bevinni a templomot sokkal rosszabb.
2011. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is pont azt akartam írni, hogy a politikába is bevitték a templomot.
2011. nov. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Teljesen egyet értek veled, valószínűleg arról lehetett szó, hogy a tiszteletes asszony nem tudott felkészülni, és így kényelmesebb volt megoldania ezt a dolgot.


A mi közösségünkben hála Istennek ez elképzelhetetlen, mivel a Bibliaköröket nem lelkészek tartják, hanem arra megválasztott emberek, és adott témarend szerint megyünk, így mindenki folyamatosan készül, és a vezető csak kérdésekkel segíti a beszélgetést.


Üdv. Péter

2011. nov. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

"Úgy döntöttem, hogy én többet nem megyek se Bibliakörre, se Istentiszteletre, sehova."


Istentiszteletre azért megy az ember mert ez benne van a tízparancsolatban. Vagyis azért hogy Istenhez imádkozzon. Nem értem hogy ezt hogyan befolyásolja az hogy a politikáról van-e a szó a Bibliakörben vagy bármi másról.


Szerintem ha emiatt nem mész többet istentiszteletre az azt jelenti hogy a patás elérte a célját. Ne hagyd.

2011. nov. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg elég gáz. Csak tudod akkor ne nevezzék Bibliakörnek, mert az ember elmegy egy ilyen helyre, hogy netalántán művelődjön egy kicsit vagy vmi és még ott is ezt hallja, akkor nevezzék át politika körnek. Bár szerintem nyugodtan elmehetsz, max, ha politikáról lesz szó, akkor kedvesen jegyezd meg, hogy mintha már eveztünk volna ilyen vizeken annak ellenére, hogy eredetileg ezt a témát eleve kerülni kellett volna. És, ha akkor is folytatják, akkor megértem, ha tényleg kilépsz.
2011. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tyler913 ***** válasza:
100%

Valóban lehetséges,hogy a Tiszteletes Asszony nem készült fel,és így oldotta meg a dolgot,van ilyen.Aki tudja,milyen egy lelkipásztor élete,nem csodálkozik azon,hogy előfordul,hogy az ember nem tud készülni (bár az ima és az Igeolvasás hiánya tényleg gáz).

Viszont nagy hibát követnél el,ha emiatt nem mennél többet Bibliakörre vagy istentiszteletre.Komolyan megengednéd,hogy eltávolítson a közösségedtől az,hogy a Tiszteletes Asszony egyszer nem Neked tetszően tartott alkalmat?Azért mégsem kecskét áldozott,csak olyan dolgokról beszélt,amik az embereket foglalkoztatják.

És bár hangsúlyozom,a pártpolitizálás vagy egyes közszereplők támogatása vagy épp ócsárlása nem méltó az egyházhoz,az emberek életét befolyásoló tényezőkkel igenis foglalkoznia KELL!

Ugyanis a politika= a polisz dolga,tehát a közös ügyeink.Ennek pedig igenis helye van az istentiszteleten-az Ige fényében.Az egyház része a világnak,nem vonulhat ki belőle,hiszen maga a Biblia is a világban élő embereknek íródott,és az ő problémáikra kínál választ.

2011. nov. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 13:50!


Melyik tízparancsolatban van, hogy menj Istentiszteletre?


Olvasd már el, légyszíves a IIMóz.20. részt, vagy a VMóz5. fejezetét. Ez a tízparancsolat, amivel te összekevered, azok emberek parancsolatai.


Üdv: L

2011. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy nem párszáz évvel ezelőtt éltél. :)
2011. nov. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért szerintem ez kicsit túlzás, hogy akkor most emiatt még istentiszteletre se mész el többet. Ezek szerint eddig sem voltál valami nagy hívő.

Aztán nagy ügy, hogy 1 alkalommal elkapta a hév a csoportot, hogy olyan dologgal foglalkoztak, ami mindenki életét érinti. Igen, ilyen is kell néha, hogy az ember kiadja magából a véleményét olyanoknak, akik hasonló életvitelűek, gondolkodásúak. Nem utólag kellene rinyálnod, hanem közben kellett volna szólnod, ha annyira zavart, hogy te nem ezért mentél el.

2011. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A pap/lelkész/stb. is ember, őt is érdekli a politika és foglalkozik vele, ezt nem lehet megtagadni tőle. Az persze nem volt a legszerencsésebb, hogy pont ezt a témát választotta bibliakörben, de gondolom kijött belőle. A templomokból meg akkor tiltsák majd ki a politizálást, ha előbb az iskolákból kitiltják az egyházakat. Az előrébb való véleményem szerint.
2011. nov. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!