Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell elcseszni a jó...

Miért kell elcseszni a jó szomszédi viszonyt idióta kötekedéssel?

Figyelt kérdés

Van két spánielünk, kertvárosban lakunk, mindig nagy gondot fordítottunk arra, hogy a kutyáink SOHA, de tényleg soha nem kakáltak az utcabeliek háza elé 2004 óta, amióta megvannak. (A közeli erdőben végzik el a dolgukat) A tőlünk harmadik szomszéd, egy idősebb-középkorú házaspár hölgy tagja a páromnak beszólt egyik reggel, hogy ne "szarassa" oda a kutyákat a (közterületen pepecselt) ház előtti virágágyásba, meg "nem fog más kutyája után takarítani." Lassan 20 éve lakunk itt, ezzel a házaspárral is jó - köszönő - viszonyban voltunk. Teljességgel megalapozatlan volt a kötekedése, amit nekem nem is mert, csak amikor a párom ment arra az egyik kutyával.

Nem sértene a dolog, ha amúgy tényleg nem ügyelnénk nagyon kényesen a dologra.

És nem tudom megérteni, hogy ő ezek után mire számít? Hogyan tovább? Beszólt egy meglévő jó viszonyban egy vitriolos rágalmat. Mire számít? Hogy nem fogok neki beolvasni? Hogy ezek után köszönni fogunk-e nekik? Nóóórmáális????????????



2012. aug. 4. 20:05
 1/7 hypno ***** válasza:
10%

Ez gondolom költői kérdés volt. Csupán el akartad mondani valahol a sérelmedet.


Megjegyzem az én fogalmaim szerint nincs különbség egy kutyaszarral teli erdő - ahol esetleg sétálhatok is - és egy hasonló módon elrondított járda között.

2012. aug. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem költői. Kimondottan érdekel az, hátha van olyan ember, aki tett már ilyet, hogy valóban mi értelme van felrúgni egy jó szomszédi viszonyt egy koholt hülyeséggel.


A kutyaszar pedig pár nap alatt elbomlik, elporlad, elmossa az eső, úgyhogy az erdő sincs tele vele. Amúgy sem az utakon kakil a kutya, hanem bokrok tövébe.

2012. aug. 6. 12:44
 3/7 hypno ***** válasza:

Nincs jelentősége, hogy hol piszkít közterületen a kutya. Az erdőben is össze kell szedned. Akkor is, ha nem tudod konkrétan, hogy ki a terület tulajdonosa. Szerintem.


Saját kerted nincs, ahol elbomolhatna amit a kutya piszkít?


Amúgy, ha szomszédod most tette szóvá 20 év alatt először a dolgot, akkor valószínűleg rossz napja volt. Persze lehet belőle fülemüle pert csinálni, de túl is lehet lépni a dolgon. Én megvárnám vele amíg véget ér a kánikula.

2012. aug. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A fő téma amúgy nem a kutyáink szara volt, de ha éppen tudni akarod, a legtöbbször összeszedjük, bárhol is jöjjön rájuk.


A kérdés továbbra is az, hogy egyesek miért áldozzák be a jóviszonyt a pillanatnyi szeszélyüknek úgy, hogy még igazuk sincs.


(Ez lehetne egy kitalált és alaptalan hangos zenehallgatás, bulizás, tüzelés stb stb, gondolom van ezer meg dolog amivel egyik szomszéd a másik terhére lehet.) A baj az, amikor olyanért "konfliktál" valaki, ami meg sem történt.

2012. aug. 6. 22:18
 5/7 hypno ***** válasza:

Lehet hogy ugyanazért, amiért mások pedig túlreagálják.

Embertelen meleg van hetek óta.

2012. aug. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Látom, nálatok is....
2012. aug. 7. 22:08
 7/7 anonim ***** válasza:

másoknak olyan jó ez a viszony, mert az ő érdekeik nem sérülnek,

de nem biztos, hogy a másik fél is így gondolja, és egyszer elszakad a cérna.

aki meg feszegette a cérnát állandó jelleggel, az nagyot csodálkozik.


De nem erre a konkrét ügyre mondtam, viszont így szokott lenni.


Amíg mi tűrtünk mindent a szomszédnak (hogy vasárnap hajnalban rendszeresen becsönget egy hagymáért, vagy egy főzet kéváárt, mert különben éhen hal a család, meg minden vendégük mielénk parkolt, meg a kóstolók után soha nem adták vissza az edényt, amiben adtuk, a kutyájuk szabadon rohangászottm és feldöntött, stb. stb...)

addig neki nagyon jó volt ez a viszony.

Amikor először szóltunk, hogy ne állják el a mi utunkat, azóta mi vagyunk a sátánok. ... de legalább nem járnak át kölcsön kérni ...

A

2012. szept. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!