Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az embernek több...

Miért van az embernek több fajta beszédstílus a "raktárában"?

Figyelt kérdés

Biztos ti is máshogyan beszéltek másfajta emberekkel.Úgy értem,hogy van egy fő beszédstílusa az embernek,de ha egy olyan emberrel beszélsz,akinek pl.:argósabb vagy szlengesebb a beszéde,akkor vele úgy fogsz beszélni.Másik kérdés,hogy ez csak akkor áll fenn,ha ez a stílus is közel áll hozzátok?

Mert nekem van olyan szó vagy stílus,amit nem használnék akkor sem,ha 100 ilyen beszédű ember állna velem szemben.Mert annyira idegen.De ha mégis közel áll hozzám és ezzel az emberrel így beszélek,akkor az is az én stílusom?Tehát akkor a viselkedésem a beszédben attól is függ,hogy ki a másik fél.

Remélem,hogy érthető voltam :)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. aug. 19. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden emberhez másképp kell állni,mivel ők sem egyformák.Másképp beszélsz a szüleiddel meg a haverjaiddal is.
2012. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Vagy van családi-baráti-párkapcsolati-idegen-nem kívánt személy-stílus.

És az függ még a hangulatodtól is és a lelki állapotodtól.

Én már úgy megkevertem,hogy nem értem! :/

2012. aug. 19. 22:27
 3/4 A kérdező kommentje:
Szóval akkor egyfajta megfelelni vágyás is van benne,hiszen ha hasonló a stílus,akkor van közös és nagyobb a szimpátia.
2012. aug. 19. 22:30
 4/4 ava87 ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi lehet pontosan az oka, de én pl. magamon sokszor megfigyeltem, hogy ha egy olyan emberrel vagyok együtt huzamosabb ideig, akinek nagyon jellegzetes a beszédstílusa, vagy a hanglejtése, vagy az artikulációja, akkor akaratlanul is, de valamennyire átveszem, és egy ideig én is úgy beszélek.

Szerintem ebben semmi akaratlagosság nincs, ragadós, mint az ásítás :)

2012. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!