Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagy kérés a Barátnőmtől,...

Nagy kérés a Barátnőmtől, hogy állítsa vissza a leánykori nevét? Illendő lenne e ezt megtennie? Szitu tovább.

Figyelt kérdés

Azért írtam ebbe a kategóriába ezt a kérdést,mert szerintem inkább ilendőség kategóriába tartozik.:)

Lassan egy éve vagyunk együtt,én 43F,Ő 41,nyilván N.Nagyon szeretjük egymást,és gyerekkorunkban jártunk,egymás szüzességét vettük el annak idején.Bocs az utóbbiért,csak azért írtam le,hogy érzékeltessem a kapcsolatunk "erősségét".Egyikőnk sem szeretne új kapcsolatot,mert amúgy minden jól megy.

DE!Van egy dolog,amit szeretnék:

Bár a volt férjétől elvált évekkel ezelőtt,de még mindig XY-né(volt férj) néven szerepel számlákon ,csekkeken,igazolványokban,önkormányzati leveleken,még a saját nevét is úgy használja,hogy volt férj vezetékneve,és saját keresztnév.

Egyébként én is ismerem a volt férjét,gyerekkorunkban Ő volt az utánam következő fiú,akihez aztán férjhez is ment.

Szóval nekem rossz ezeket a név dolgokat látni,hallani,és szeretném,ha ez "kitisztulna",mert szerintem egy,úgy néz ki,életre szóló kapcsolatnál már ennek helye nemigen kellene,hogy legyen.

Fordított helyzetben én magamtól megtettem volna ezt,vagy legalábbis elkezdtem volna(önkormányzat,stb.).

Én úgy vagyok az ilyen dolgokkal,hogy akit szeretek,azzal szemben nem állítok fel kellemetlen helyzetet.

Én erről beszéltem Vele,nemnagyon akarja megérteni,hogy engem ez miért zavar.Lehet,hogy egyszer lassan elkezdi intézni,mindenesetre jelenleg áll a dolog.

Én e miatt az egész miatt azt érzem,mintha a szíve egy darabja még mindig a volt férjnél lenne,és mintha nem szeretne engem annyira,hogy ezzel a névvisszaíratással foglalkozna.

Tehát illendő lenne ez,vagy elvárható?


2012. aug. 25. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Vedd el feleségül,akkor muszáj lesz változtatni rajta!:)
2012. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Édesanyámnak is még a férjezett neve szerepel mindenhol.Sajnos az a baj,hogy minden pénzbe kerülne kicserélni neki. 5 a személyi,3 az új TAJ kártya,4-5 a jogsi,adókártya,meg ki tudja még milyen kártyák vannak. Plusz az idő az utána járásnak. Meg a közüzemi dolgok se 2 nap alatt intéződnek el.. Sajnos.
2012. aug. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az anyagi és időbeli vonzata elég húzós. Tapasztalatom az, még évek múlva is a régi neveken jönnek levelek, számlák, stb.
2012. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tisztelt második!

Nyilván tudom,amit írsz!

De nem ez volt a kérdésem lényege.

Amúgy erre lenne pénzünk,és még idő is.Csak akarni kellene(?)

2012. aug. 25. 13:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Érthető, hogy számodra zavaró, viszont azt is megértem, hogy a párodnak ez a név már annyira a részévé vált, hogy nem a volt férje neveként tekint rá, hanem a sajátjaként. Plusz gondolom nagyon sok helyen már így ismerik.

Na és igen, az anyagiak. Anyukám is már hét éve elvált apukámtól, és még mindig a férjezett nevére kapja a számláit, pedig a személyi igazolványában már nem az szerepel. De egy névváltoztatást kismillió helyen be kell jelenteni. A legtöbb embernek erre nincs se ideje, se energiája, se pénze, főleg, ha nem életbevágóan fontos.

2012. aug. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szóval,ha azt megtenné,hogy:

Átbeszélné velem,és megtenné az első lépéseket,már akkor nem írtam volna ide.

Érzelmi,és illendőségi oka van a dolognak!

Házasság valószínűleg nem lesz,csak jegyesség.

2012. aug. 25. 13:21
 7/9 anonim ***** válasza:

lehet azt várja, hogy megkérd? Minek eljegyzés, ha nem lesz esküvő?

Van, aki örül, hogy asszonynévvel élhet, mert ez mutatja a kívülállók felé, hogy elkelt. Egyébként én sem értem, én ilyen esetben visszavenném a leánykori nevemet (ha nem lenne gyerek) és meg is tartanám.

2012. aug. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát igen, ez is lehet, hogy nem csak eljegyzésre számít, hanem , ha már életre szóló, esetleg esküvőre is?:)


akkor meg megint kezdhetné elölről az egész procedúrát ...


családunkban van olyan, aki 40 éve az asszonynevét viseli, pedig azóta 2 igazán komoly, hosszú élettársi kapcsolatban élt (sajnos meghaltak már) és jelenleg még mindig használja. Sose jutott eszébe, hogy újrakezdje a volt férjével...


Ööö... ugyanaz a férfi vagy, aki a táncos-disco-viselkedős gondját írta le? úgy érzem, nem tudod elfogadni a Párodat, ez se illik, az se illik...

2012. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem elvarhato lenne, en is a penzzel magyaraztam volna, de irtad,hogy nem ez az ok.

Beszeltetek mar errol? Mit mond, miert nem? Esetleg erzelmi oka van? Gyerek van az elozo hazassagbol?

Amugy tenyleg az is lehet, hogy megszokta o is, a kornyezete is.

2012. szept. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!