Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerződéses állományú katona...

Szerződéses állományú katona igazoltathat -e civilt?

Figyelt kérdés
Mondjuk az utcán megállíthat-e katona igazoltatás céljából?
2009. júl. 25. 17:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
58%
Azért mint katona, ezt illene tudnod! Mármint hogy milyen jogokkal és kötelezettségekkel jár ez...
2010. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Amikor ezt a kérdést kiírtam még nagyon friss katona voltam, azóta sokkal többet megtudtam. És mellékesen közölné, hogy ha én nem járok utána egymillió dolognak az illetékesek a mai napig nem tájékoztattak volna egy csomó dologról, ami ezzel jár. Nem születik mindenki katonacsaládba, hogy mindent tudjon.

Amúgy meg, ha már válaszolsz akkor a kérdésre válaszolj, ne pedig ítélkezz, főleg úgy hogy semmit nem tudsz mennyi után kellett nekem járkálnom. katonáéknál sem pappsajt ám és csodaországban sem élünk.

Jah és azt is hozzátenném, hogy igazoltathatok civilt bizonyos esetekben sőt még rendőrt is, szintén bizonyos esetekben. De ennek is én magam jártam utána, mert itt a válaszolók közt sem tudott senki érdemi felhasználható információt adni, mint ahogyan Te sem kedves utolsó.

Főleg, hogy még annyi fogalmad sincs, hogy mennek a Honvédségnél a dolgok, mint amennyi nekem volt, mikor a kérdést kiírtam.

2010. jún. 18. 14:29
 13/14 19david86 válasza:
Az állampolgárok igazoltatására csak törvényben felhatalmazott személy jogosult. A rendőrök számára ezt a felhatalmazást a Rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. törvény (a továbbiakban: rendőrségi törvény) biztosítja, míg végrehajtásának egyes részletszabályait a Rendőrség Szolgálati Szabályzatáról szóló 3/1995. (III. 1.) BM rendelet határozza meg. Természetesen nemcsak a Rendőrség rendelkezik törvényi felhatalmazással az igazoltatásra, hanem más egyéb hatóságok vagy szervek hatáskörében eljáró személyek is. Ezek közül említhetők a Vám- és Pénzügyőrség állományába tartozók, a büntetés-végrehajtási szervek területére belépni szándékozó személyeket érintően a Büntetés-végrehajtási Szervezet állománya, a Magyar Honvédség állománya vonatkozásában a katonai rendészek, a közterület felügyelők, a fegyveres biztonsági őrségek tagjai, a működési területükön a Természetvédelmi Őrszolgálat és a Mezei Őrszolgálat munkatársai, valamint az ellenőrzési tevékenysége során a Munkaügyi Hatóság.
2012. febr. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia kérdező, ha jól számolom most 30 éves vagy? Úgy örültem ahogy olvastam hogy katonának mentél, nekem is ez a célom. Csak kíváncsi vagyok, milyen szakot végeztél, és azt a szakot milyennek találod?
2013. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!