Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy szokás viselkedni egy...

Hogy szokás viselkedni egy levelezőtárssal?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel elkezdtem levelezni, de nem nagyon tudom, hogy mit szokás beszélni. Még csak nagyon ismerkedünk. Egyébként Ghánában lakik, 15 éves, már kérdeztem az oszagjáról és beszélt egy kicsit a családjáról is meg én is. De kérte, hogy küldjek képet magamról, mire én azt mondtam, hogy idegeneknek nem szokásom képeket küldeni, talán majd késõbb, ha jobban megismerem, és azóta még nem írt vissza... Viszont elkértem az Msn címét is, mert ott jobb volna beszélni, nem csak emailezni, viszont nem vagyok olyan profi angolból és félek, hogy valami hülyeséget mondok neki. Vagy nem értem meg, mert ő eleve angol anyanyelvű. Szóval tényleg szeretném, ha barátok lennénk, csak nem igazán tudom, hogy hogy kell így viselkedni egy levelezõtárssal.

Tapasztalatok?

14/L


2012. szept. 1. 17:27
 1/2 yuda ***** válasza:

Az a probléma, és jobb ha tudod, hogy nagyon sok szélhámos, pedofil mászkál az interneten. Tudod mit jelent a szó igaz?

Nos ők nem írják ki, hogy beteg pedofil, hanem feltesznek valami fiatal, vonzó képet valakiről és te azt hiszed, egy fiatal lánnyal beszélgetsz és annak küldesz képet, közben a másik oldalon egy 60 éves beteglelkű ember ír neked, és először arcképet kér tőled, utána meztelen fotókat.

Nem állítom, hogy minden esetben hamis név, hamis személyiség van, de jobb ezzel vigyázni és a helyedben kérnék felnőtt segítséget, hogyan lehetne jobban leinformálni egy más kontinensen élő vadidegen embert.

Egyébként még az sem biztos hol lakik, lehet egyazon városban laktok, csak beírt valami kamuszöveget, és angolul ír.

Nem tudhatod ez a lényeg és sokan belebuktak már ilyenbe.

Csak azt akarom modnani, vigyázz mit mondasz, küldesz neki. Az ilyen emberek nagyon dörzsöltek. Már komoy tapasztalatuk van, hogyan kell beszélni fiatal csajokkal.

Hogyan manipulálják őket...stb

2012. szept. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Főzős Laci ***** válasza:

Engem egy ún. szenegáli lány(?)akart meggyőzni arról,hogy küldjem el a számlaszámom,mert ide utalna nekem pénzt,és ezt csak így tudja kivitelezni...Én persze már akkor is hallottam effélékről,akik így vagyonokat csalnak ki;és megírtam neki,hogy ilyet nem teszek.

Tehát legyél nagyon óvatos!Lehet beszélgetni,írni a különböző otthoni,vagy társadalombeli szokásokról például.Ha valamit nagyon erőltet,az gyanús.Azért persze nem általánosítok,lehet teljesen hétköznapi személy is.

2012. szept. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!