Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igaz ez? Alapból mindenkit...

Igaz ez? Alapból mindenkit tegezünk, és akinek ez nem tetszik az majd szól érte?

Figyelt kérdés
Így kegalább az érzi magát kellemetlenül aki még mindig élteti ezt a világ kegnagyobb baromságát, ami annyi problémát okoz.
2012. szept. 3. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem igaz. Nem is illik egyből tegeződni, aki így tenne az le is írta magát.

Egyáltalán nem baromság a magázódás, és nem is okoz sok gondod. Miért okozna??

Tudod én alapjáratban vidám, fiatalos nő vagyok, de kikérném magamnak hogy 40 évesen egy 10 éves simán letegezzen. Ha megengedem akkor tegezzen, ha nem akkor adja meg a tiszteletet és magázzon.

2012. szept. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem a világ legnagyobb baromsága, ez a tisztelet megadásának a jele.

Elvből szerintem magázódni kell [persze bizonyos korhatárig, a nálad pár évvel idősebbeket nyilván nem] és ha zavarja, szól.

Szép is lenne, ha bemennék a 70 éves háziorvosomhoz, hogy szevasz Tibikém!

2012. szept. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Velem megpróbálkozhatsz, kapsz egy akkorát, hogy a fal adja a másikat, és akkor a tegezésről is elmondhatod majd, hogy "annyi problémát okoz".
2012. szept. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
kb fordítva mindenkit magázol aki jóval idősebb és ha az nem tetszik neki akkor tegezheted...
2012. szept. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom, ha valaki tegezve jelenne meg nálam állás ügyben, az első mondatom az lenne, hogy "sajnálom, a pozíciót már betöltötték." Szerintem ez mindenhol így van. Egyébként meg azért, mert ti tuskók vagytok és nem tudtok együtt élni ezzel a formulával, még nem lesz sem baromság, sem problémás.
2012. szept. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Az a helyzet, hogy ugyan először magázni illik, aztán ha az idősebb szól, hogy tegeződés legyen, akkor tegeződés, ennek ellenére elég sokan meg pont azon sértődnek meg, ha először magázza őket az ember.


Pontosan ezért kellene végre kikopnia ennek a kétféle formának, mert rengeteg félreértésre, teljesen felesleges bosszúságra ad okot, miközben a tiszteletet ki lehet fejezni máshogy is, sőt magázódva is lehet kimondottan lekezelőnek, bunkónak lenni.

2012. szept. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell megszűnnie a magázódásnak. Senki nem sértődik meg ha lemagázzák, legfeljebb szól,hogy tegeződjenek.

Azért tényleg hülyén hangzana, ha a bíróságon a bírónak Gyuszit mondanék, vagy az orvosnak "hello Béla" köszönnék. Vannak helyek ahol szinte kötelező a magázódás. Én 24 évesen a bankban is magázódom a fiatal banki ügyintézővel, mert a munkájában megadom a tiszteletet, így el is várom hogy ő is megadja. A munkám során nekem nem is esne a számra a tegeződés, és nem is lehetne. Elég hülyén hangzana ha kimennék,és úgy hívnám a beteget be aki mondjuk 70 éves hogy: Gyere Juli, te jössz most. Robi már vár téged.

2012. szept. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha letegezel valakit akkor lehet hogy nem szól érte hogy ez zavarja csak meg lesz rólad a véleménye. Bunkónak fog tartani.
2012. szept. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
pedig ez egy baromság, gátol a köszönésben, kapcsolatteremtésben, állítólag minden ember egyenlő, nem kéne ilyen megkülönböztetés
2012. szept. 4. 19:03
 10/10 anonim ***** válasza:

"Azért tényleg hülyén hangzana, ha a bíróságon a bírónak Gyuszit mondanék, vagy az orvosnak "hello Béla" köszönnék. "


Innen látszik, hogy képtelen vagy felfogni, a tiszteletadás nem tegeződés-magázódás függő. Nekem például van aki bácsi, de tegeződést vár el, ezért a "szia Béla bácsi" vagy a "szervusz Béla bácsi" megszólítás teljesen rendben van ilyenkor.


Egyébként meg igenis, vannak olyanok, akik a magázódáson sértődnek meg, jellemzően 20-as, 30-as nők vagy magukat vagánynak érző 30-as, 40-es férfiak. Főleg előbbi korosztályban olyan 1/3-ad esély van, hogy tegeződésre, 1/3-ad, hogy magázódásra, 1/3-ad hogy egyikre sem sértődik meg.


Ezzel együtt kikopóban van a magázódás, szerintem 50 év múlva már csak hivatalos helyeken marad meg, tehát a bíróságon természetesen marad, de nem lesz egyetlen munkahely sem, ahol a kollégák ne tegeződnének, és valószínűleg a boltossal is kölcsönös tegeződés lesz, már ha lesznek még boltosok.

2012. szept. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!