Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor jobb, ha hazudnak nekünk?

Brain Storming kérdése:

Mikor jobb, ha hazudnak nekünk?

Figyelt kérdés
Másként: mikor jobb, ha nem őszinték velünk szemben?

2012. szept. 8. 12:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
pl ha nem akarnak megbántani,hidd el az emberek nagy része ilyen.
2012. szept. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Értem, de ez még nem biztos, h nekem jobb. A kérdésem arra vonatkozik, h mikor hasznosabb? ha nem akarnak pl. valami rossz szokásom miatt megbántani, akkor ez nem jó nekem, mivel megmaradok a rossz szokásomban.


Rengeteg szarság származik abból, ha valaki tapintatból hazudik...

2012. szept. 8. 12:29
 3/19 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Soha!


A minket érintő dolgokkal tisztán és mellébeszélés nélkül szembe kell nézni!Ettől az élet valósága kevésbé lesz szép,viszont problémáktól mentessé válik!

2012. szept. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet - ezen az alapon nem lenne utánpótlás nevelés az élsport számára, vagy nem támogatnák a szülők a gyerekeik gyermeteg ambícióit. Ha valaki azért kezd el vmit, mert abból akar meggazdagodni, akkor hisz a sikerében, holott a túlnyomó többség kudarcot vall. Vagyis akkor vagyunk őszinték vkihez, ha közöljük az ilyen hittel teli emberrel, hogy nagy valószínűséggel a hite nem lesz elég a sikerhez, sőt, még a kemény munkája sem garancia a sikerre. Ezen az alapon mindenféle lelkesítés tkp hazugság, mivel a statisztikailag csekély valószínűséget biztosra véve buzdítunk vkit munkára.


Az teljes őszinteség a legtöbbször romboló, és egyáltalán nem közösségösszetartó erő.

2012. szept. 8. 12:36
 5/19 Pietrosol ***** válasza:
Érdekes,az én életemben és abban a közösségben,amelyben élek 37 éve működik!
2012. szept. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
No és milyen közösségben élsz?
2012. szept. 8. 13:03
 7/19 anonim ***** válasza:

amit te mondasz, az őszintétlenség, viszont buzdítani őszintén is lehet, ha tudod, hogy azzal fejlődést érhetsz el az illetőnél.

vagy egyszerűen csak nem kell neki megmondani, hogy "fiam, belőled nem lesz élsportoló", hanem hagyni kell, biztatni, csinálja csak, amíg jó.

2012. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondod, h ha te magad is azt hiszed, amit a lelkesített hisz, akkor nem hazudsz. OK.


Akkor ezzel sem jutottunk közelebb ahhoz, h mikor jobb, ha hazudnak nekünk....

2012. szept. 8. 13:13
 9/19 Pietrosol ***** válasza:

Olyan közösségben élek,ahol nyíltan,mellébeszélés nélkül elmondjuk egymásnak a véleményünket a másik fél dolgairól!Kikérjük a másik fél véleményét a saját dolgainkról,tudva azt,hogy lehetnek esetleg hibák a cselekedeteinkben!


Nem ferdítünk,cselezünk és szépítünk,hanem a közös gondolat kosarába dobjuk véleményünket!


Folyamatos szép élet csak (ön)hazugsággal tartható fenn,tiszta viszont csak őszinteséggel!


Nekem az furcsa,ha hazudnak egymásnak az emberek!


Ismered a politikai korrektség fogalmát?Szerintem ez a civilizáció mételye!

2012. szept. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

egy szülő mindig elfogult a saját gyerekével szemben, könnyen elhiszi.

gyerekkorban például egész apró dolgok határozzák meg a későbbi képet az emberről. én például alsóban szépen olvastam, átlag fölött, a tanár meg odáig volt értem. biztattak, hogy csináljak valamit, ami éppen egy egészen apró dolog, de szeretem. most emelt magyar érettségit szeretnék tenni, és nem vagyok valami okos, a törit például napokon keresztül folyamatosan tanulom egy hármasért, a magyart viszont félnapi tanulással hibátlanra írom. ha nekem kiskoromban azt mondják, rosszul olvasok, egy életre megutálom az egészet és úgy lennék vele, mint a törivel. vagy ha nem mondják azt, hogy jó a nyelvérzékem, sokkal nehezebben és utálattal tanulnék.

ezért számít, hogy megdicséred-e xy-t valami kis apróságért abban, amit csinál, vagy csak a hibáit emlegeted.

2012. szept. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!