Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hagyd itt mo-t, ha jobb...

Hagyd itt mo-t, ha jobb életet szeretnél és megteheted, szokták mondani a fiataloknak. De szerintem ez nem ilyen egyszerű, vagy mégis?

Figyelt kérdés

Sokan szoktak ezzel dobálózni a neten, több barátom is ilyen véleményen van, hogy itt hagyják majd az országot. De én a szüleim miatt nem tudnám itt hagyni ezt az országot...

Felneveltek, sőt jelen esetben még nevelnek még mindig! mert nem fejeztem be a tanulmányaimat. Tegyük fel sikeresen elvégzek mindent, lenne lehetőségem is itt hagyni az országot, de ezt hogy tehetném meg, mások hogy képesek erre?


Hát felneveltek, ami sok esetben 25 éves kort is jelent, egészen a diplomáig náluk laksz támogatnak miegymás. Persze vannak akik előbb kirepülnek, kolesz miegymás, de még sok esetben akkor is kapnak valamilyen támogatást. És eztán csak úgy képesek eltűnni az életükből? Hiába tudnák több pénzt hazaadni, azzal aztán ki vannak segítve... Ha messze laknék akkor meg jó ha fél évente hazajárnék... Legjobb esetbe talán negyed évente, de azt is csak az elején, és később az is elmaradozna.


Én úgy gondolok ezekre az emberekre, akik itt hagyják ezek után a szüleieket, hogy rászarnak a fejükre. És én ezt nem tudnám megtenni, mi erről a véleményetek?


Tudom, hogy jobb esetben egyszer mindenki felcseperedik és kirepül és ezt meg kell érteni a szülőknek. Csak nem mindegy szerintem, hogy néhány km-re vannak a szüleid és bármikor meglátogathatod őket, vagy néhány ezer km-re élnek tőled...


2012. máj. 6. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Nagyjából egyetértek, de azzal kiegészíteném, hogy az itteni helyze tényleg csapnivaló. Mi egy jómódú család vagyunk, de már az én szüleim, akik becsületes munkával keresték meg a pénzüket, sem tudják, hogy sírjanak vagy nevessenek ezen a sok b*zi adón, amit hetente kitalálnak.

Ezzel együtt viszont nem itthagyni kéne az országot, hanem az embereknek kellene megváltozniuk.


Én úgy néz ki, jövő évtől kint fogok tanulni Angliában, de vért izzadtam, mire meghoztam ezt a döntést és most sem vagyok 100%-ig biztos benne, pedig az egyetem, amire feltételes ajánlatot kaptam, világszínvonalú és az egyik legjobb Angliában. Nekem nem valószínű, hogy valaha is ki kell segítenem anyagilag a szüleimet, mert szerencsére jól keresnek, de lelkileg nagyon erősen függök tőlük. Ezenkívül sosem éltem még kollégiumban vagy bárhol máshol, távol a szüleimtől, ismeretlen emberek között, elég nehezen illeszkedek be helyekre, kissé emberkerülő vagyok és a magánélet, magánszféra nagyon fontos a számomra. Viszont lehet, hogy pont így fogok felnőtté válni és független személyiséggé válni. Majd meglátjuk. Mindenesetre én is csodálom azokat, akik csak úgy képesek elmenni akárhova. Van, aki az USA-ba, Ausztráliába vagy még távolabb megy. A nővérem is olyan, hogy megy mindig fűnek-fának, sosem értettem, hogy hogy nem fél, hogy nem találja meg a helyét.

2012. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Attól itt hagyod a szüleidet még kintről támogathatod őket. Én simán lelépnék ebből a porfészekből, ha lenne egy kis pénzem, na meg külföldön élő ismerősöm, aki segít kint elindulni. Pedig szeretem Magyarországot, de nincs jövőképem, egyszerűen kizsákmányol a rendszer, munkát meg nem találok.


Nekem a szüleim kifejezetten örülnének, ha le tudnék lépni, mert jobban élhetnék, ráadásul kintről segíteném is őket anyagilag, meg azért néha napján hazajönnék.

2012. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha egy gyerek felnő,akkor a saját életét kell élnie,és a szülőknek is el kell őt engedni.

Az a körülményektől függ,hogy messze költözik-e a szülőktől?

Mi a különbség ha külföldre megy, ha az ország másik végében talál munkát vagy oda házasodik? Akkor sincs a szülők közelében.

Azért még szeretheti a szüleit,és hazamehet hozzájuk,ha szükség van rá. A kapcsolattartás pedig a telefon és net korszakában már napi szinten megoldható.

Te sem tudhatod,hogy hogyan alakul a sorsod. Fontos,hogy szeresd a szüleidet,és ha kell,akkor legyél mellettük.

Az én gyerekeim sincsenek a közelemben,de nem érzem úgy,hogy szarnak a fejemre.

2012. máj. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló:

Én is ilyen vagyok mint te, érzelmileg nagyon kötődő, de a többi tulajdonságba is egyezünk amit felsoroltál. Ettől függetlenül külföldön való tanulást megtudnám szokni, az nem okozna akkora gondot. Még az se ha 1-2 évre kimennék élni, de hogy letelepedjek külföldön hosszú távon az nem menne :( Számolgattam, hogy ha kimennék külföldre, és évente 2x jönnék haza átlagosan. Akkor ha nem történik családi tragédia idő előtt, kb még 40-50 alkalommal láthatom a szüleimet. Az nem sok, egyáltalán nem, és miután elveszteném őket. Fájna, hogy alig láttam őket, megszakadna a szívem. Közbe ez idő alatt, szinte "milliószor" találkozhattunk volna :)


Második hozzászóló:

valamilyen szinten irigyellek, hogy eltudnál szakadni, és nem hiányoznának neked annyira :)

2012. máj. 6. 16:48
 5/13 anonim ***** válasza:
Nézd ha van normális diplomád pl mérnöki, vagy egyéb hasonló. Vagy van jó szakmád akár több akkor érdemes kimenni valamelyik országba. Én tavaly voltam kint Németországba rokonomnál körül nézni, meg nézelődtem a helyi munkahelyeken hát gyári munkák vannak de ott igaz jól fizetnek de többet is dolgozol és sokat dolgozol tehát keményebb mint itt. Ha van nyelvtudásod és jó szakmád akkor ha azzal elhelyezkedsz akkor kifoghatsz egy jól fizető állást. Én még azért vagyok itthon mert szakmát tanulok, most lesz meg a 2. még egy harmadikat tervezek plusz elkezdtem nyelvet is tanulni hogy papíron is legyen meg azért, mert nem árt ha van. Én mindenképp kimegyek de még 1 évet itt maradok azért hogy itt amit dolgozok azzal legyen valami kis pénzem amiből kitudok menni, szállás kaja stb... A szüleimnek meg tudok segíteni mert időnként hazajövök kb 5 napra meg sok egyéb más. Interneten meg gyakorlatilag ingyen tudom velük tartani a kapcsolatot. Érdemes kimenni oda én is ezt mondom de csak akkor ha már vannak szakmáid ahogyan az elején írtam.
2012. máj. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én amikor külföldre költöztek a szüleim maximálisan mellettem álltak.Sőt támogattak is benne még a nagyszülők is.Édesanyámat érzelmileg zsarolták a szülei amikor egy másik városba akart költözni (csak 50km-re) valahogy úgy gondolkodtak mint te kérdező.Édesanyám mindig is azon a helyen szeretett volna élni és ők nem engedték , zsarolták.Ő tudja milyen rossz.Ezért megmondta hogy ő nem fog beleszólni hogy melyik országba vagy melyik városba költözök azt mondta mindig hogy neki nem volt lehetősége de nekem legyen.

Maximálisan támogatott mindenki a családban amikor kiderült hogy költözök és megvettem a repülőjegyet.Nagyon is büszkék rám hogy külföldön is megállom a helyem és végre megtaláltam a számításaimat.

2012. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
költöztem*
2012. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a szüleimet, de ők is egyetértenek velem abban, hogy jobb, ha nem maradok itt. 25 éves vagyok, egyetemre járok még, mert kicsit később kezdtem, mint általában szokás. Már nekik is iszonyú nehéz, hogy anyagilag támogassanak.

Ha vagyok olyan "szerencsés", hogy kapok itthon munkát diploma után, akkor továbbra is ott tartok, hogy vagy velük élek, ahol már nem nagyon férünk el (négy felnőtt ember egy két és feles panelban nem túl szerencsés), vagy továbbra is az anyagi támogatásukra szorulok. Nem ilyen felnőtt életet szeretnék magamnak, és nekik sem ezt kívánom a későbbiekre nézve. Felneveltek két gyereket, kijár nekik is, hogy már többet költhessenek magukra.

Nem mondom, hogy szívesen hagyom őket itt, vagy hogy ők örülnek, hogy olyan messzire megyek, de a távolság nem jelenti azt, hogy már nem törődünk egymással.

Egyébként is, országon belül is sokan vannak, akik messze laknak a szülőktől, mert csak ott kapnak munkát. Én örülnék, ha még a várost sem kéne elhagynom, hiszen megszoktam az itteni életet, de szerintem nincs nagy különbség, ha valaki mondjuk debreceni, és Győrben kap munkát, vagy ha Németországban, Hollandiában vagy Angliában. Egyik távolság sem csak egy macskaugrás, nem lehet csak úgy kocsiba ülni és átszaladni anyuhoz, de manapság már nem is lehetetlen egy évben két-három alkalommal hazamenni, plusz még x alkalommal meghívni magunkhoz a szülőket.

2012. máj. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem ilyen egyszerű. Úgy kimenni, hogy "majd csak lesz v.mi" nem értelmes dolog. Ha nem beszélsz legalább egy nyelvet (ami az angol), és nem értesz semmihez, akkor ugyanolyan sz*rul fogsz élni ott kint, mint itthon.
2012. máj. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Kérdező: nem áll szándékomban letelepedni, ha kimegyek (ami még szintén nem 100%, mint írtam), akkor is haza akarok jönni utána.

2012. máj. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!