Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van, hogy az emberek...

Miért van, hogy az emberek nem bírják megállni és napokkal, hetekkel az aukciók lejárta előtt rálicitálnak tárgyakra a vaterán, a teszveszen, jól felsrófolva az árakat?

Figyelt kérdés

Miért nem értik meg, hogy ki kell várni az aukciók lejárta előtti, közeli időt és akkor licitálni? És csak azok licitáljanak, akiket valóban érdekel az adott termék.

Biztos ti is jártatok már úgy, hogy fillérekért kínált terméket kinéztetek, de néhány primitív ember fellicitálja napokkal a lejárta előtt. :-( /Olykor a bolti ár fölé is képesek fellicitálni a nemnormálisak/

Mi lehet ennek a pszichológiája?



2012. szept. 8. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy lehet nem rutinos vaterázó. De az is lehet hogy szándékosan fizetett vaterázók srófolják fel az árakat ott ahol várhatóan lesz licit verseny. Vagy az eladó kér meg embereket, hogy dobjanak pár kezdeti licitet.

Bármi lehet. Rafinált egy világot élünk, mióta betették a kereskedők a lábukat.

2012. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Na,ezen már én is elgondolkodtam.Épp hogy feltették 1Ft-ért a terméket,de már 1 nap alatt felturbózták több ezerre olyanok,akik még csak 1-2x vásároltak és még a lejáratig több mint 1 hét volt hátra.Főleg gyerek játékoknál tapasztaltam ezt.
2012. szept. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes kérdés!

Sokszor gondolkodtam magam is ezen, de megoldást nem találtam rá. :-(

Nagyon idegesítő, ha kiszemelek valamit majd fellicitálják egyesek feleslegesen.

Itt mondom azoknak, aki ezt teszik, ne licitáljatok hetekkel a lejárat előtt, HASZNÁLJÁTOK AZ AUKCIÓ FIGYELŐT! /nem kiabálásnak szántam a nagy betűket, csupán kiemelésnek/

Akit komolyan érdekel egy-egy árú, az úgy is felmegy a lejárat előtt megnézni, hogy áll az aukció. Na, akkor tessék licitálni, ha valóban szándék van a vásárlásra!


Nagyon primitív, hogy néha valóban a bolti árak fölé képesek licitálni néhányan. Jó, mondjuk megérdemlik a stupidok :-))


A legutálatosabbak számomra az úgymond "nagyon profi" vaterások! Akik ebből élnek. Pl.: legokat vásárolnak fel, majd kilóra jó drágán adják el. Nemrég még egy spam levelet is kaptam avval a szöveggel, hogy legyek profi lego felvásárló 1600-1800 Ft/kg áron átveszik tőlem. Legyek kollégájuk, vásároljam fel ismerőseim elfekvő legokészleteit és keressek sok pénzt.

Másik trükkjük, hogy készletekből kiveszik a minifigurákat és külön-külön a figurát és a hiányos készletet eladják nagyon drágán.

2012. szept. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, 4-6000 forintért adják el a lego kilóját.
2012. szept. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nyisziati ***** válasza:

Felháborító már a kérdésfeltevés is.

AZ AUKCIÓ LÉNYEGE UGYANIS A FOLYAMATOS LICITÁLÁS TÖBB, EGYENLŐ ESÉLYŰ RÉSZTVEVŐ ÁLTAL.


Amiről te írsz, az egy szemétláda magatartás, hogy 5 perccel a lejárat előtt löksz egy kicsit az áron, hátha akkor senki nem figyel és nem tud már rádígérni. Én is belefutottam már ilyenbe és nagyon gerinctelen magatartásnak tartom.

A hagyományos licitálás az aukciósházakban ezért nyílt, publikus és sokrésztvevős, mert amit ti itt "dicsőítetek", az az aukció LÉNYEGÉNEK a kijátszása. Nagyon mélyen szégyelljétek magatokat.

Többek közt ezért tart itt ez az ország.

2012. nov. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!