Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha beszélek valakivel telefono...

Ha beszélek valakivel telefonon, magázódunk, de abeszélgetés során kiderül, hogy tizenéves, illik átváltani tegezésbe?

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 19:08
 1/2 Antimod ***** válasza:
Ha te is korabeli vagy, akkor mondd meg neki, hogy hasonló korúak vagytok, és kérdezd meg, hogy tegezheted-e. Sokat old a légkörön, meg kissé faramuci is, amikor két fiatal formálisan magázódik egymással.
2012. okt. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ne tegezd le rögtön. Max amit az első mondott. Én is utálom, amikor mondjuk bankban vagy valahol intézek valamit, az ügyintéző magáz, aztán amikor a kezébe kerül a személyim, és meglátja a születési dátumot, elkezd kérdezés nélkül tegezni. Igen is, attól hogy mondjuk 10 évvel idősebb, ne tegezzen le, úgy hogy nem is ismer, és nem őriztünk együtt libákat. Meg az is elég érdekes helyzet, (megtörtént) hogy 40 év körüli ismerős felajánlotta hogy tegeződjünk. Mondom jó. Ő tegezett, de amikor én is őt, akkor csak meresztette a szemét. A felnőttek nagyon el tuják várni a tiszteletet, de másoknak luxus megtisztelni ezzel. Akkor is ha az az ember csak tizenéves. Ez a dolog oda vissza működik.

19/L

2012. okt. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!