Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell elegáns ruhában...

Miért kell elegáns ruhában menni színházba?

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 14:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Egyrészt megadod a tiszteletet vele az estének, másrészt a színházba járás mindig is a művelt közép és felső osztály szórakozása volt, és ezek a rétegek egy ilyen eseménynek megadják a módját.
2012. okt. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

1) amit az első ír

2) nem a mekdöncibe ülsz be egy hambira, hanem ott komoly munak folyik, azért törik magukat hónapokon át a színészek, hogy te 1,5 órát elszórakozz este, ne olyan színvonalon menjen a műsor, habzó szájjal követeld vissza a drága jegyárat. Tehát ennyi tisztelet kijár.

2012. okt. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Ezzel tiszteled meg (többek között) az előadást és az azon résztvevőket.


Urológushoz miért nem megyünk sz@ros s.ggel?

2012. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Azért, amit az első írt, másrészt magam miatt is.

Kimozdulok otthonról és nem akárhová megyek, hanem egy olyan helyre, ahol olyan emberek várnak, hogy jól érezzem magam, akik rengeteget dolgoztak miattam. Nem utolsó sorban egy színház műveltséget, kultúrát ad neked. Ezt illik megtisztelni úgy, hogy nem koszos farmerben, hanem elegánsan felöltözve megyek el.

Sajnos látom, hogy nagyon sokan nem adnak erre.

De ez meglátszik azon is, ha vége az előadásnak, már rohannak a ruhatárba, nehogy sokat kelljen várni a kabátra. A színész igazi jutalma azért, mert egy élményekben gazdag, kellemes estét szerzett, hogy megtapsoljuk a játékát, és ne hagyjuk faképnél Őket.

Ezt jó lenne mindenkinek, többek között neked is követni.

2012. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Gerybeetle válasza:
28%
Igazából nem kell, lehet, hogy csúnyán néznek rád, de macinaciban is beengednek. A lényeg, hogy nem illik. Vannak olyan íratlan és megírt szabályai a társasági életnek, mint a megfelelő öltözködés adott szituációban. Strandra nem jársz öltönyben, kocsmába nem jársz szmokingban, színházba nem jársz fürdőgatyában.
2012. okt. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

Azért ne csípd ki magad mindenhová!

A legtöbb helyre lazán járnak mostanában.

Velem előfordult, hogy csak rajtam volt nyakkendő és zakó.

Bár aránylag ritkán járok mostanában, ezért helytől is függhet.

Szerintem érdeklődj, azon a helyen mi a szokás újabban

2012. okt. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22%

lehet hogy én vagyok ilyen laza de ha elmegyek színházba, eszemben sincs szebb ruhába menni mint amilyen a hétköznapi ruhám.. mi értelme van? nem ismerkedni megyek oda mint egy discoba, az előadók meg pontleszarják hogy mit veszek föl, ők azért kapják a fizetésüket hogy eljátszák a darabjukat.



szóval innentől kezdve semmi értelmét nem látom a dolognak. régen ez szégyen volt ha valaki hétköznapi ruhába ment egy ilyen helyre, de mostmár 2012 van, ez már a "pontleszarom" évek kezdete/folytatása.

2012. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Heteske, azt írod magadról, hogy "laza".


Sajnálattal értesítelek, hogy nem laza vagy, hanem kultúrálatlan. Hagytam ott szinházi előadást magadfélék miatt.

2012. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
7-es válaszoló ritka nagy tapló lehetsz. Ha szerinted egy dj és egy színész társulat egy kalap alá vehető... Nagyon sajnálom a kedves zeüleid, hogy ilyen surmót neveltek...
2012. okt. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
22%

XDDD "7-eske" vagyok és attól hogy nem olyan a véleményem mint nektek, attól még igazam van. mint ahogy utánam lévő írta ("magad félék miatt hagytam ott a színházat") nem csak én csinálom ezt. 2012 van. nézzetek már körül, hogy mit nevezünk most kultúráltnak és mit neveztünk 50 évvel ezelőtt kultúráltnak.



kiöltözni akkor szoktunk ha valakit meg akarunk vele tisztelni, be akarunk vágódni neki stb.

ha bemész egy színházba kinek akarsz bevágódni? a pénztárosnak? vagy esetleg annak aki a jegyedet eltépi?

csak mert a szinészek a szín padról nem látnak semmit.:) mondjuk túlzás, hogy semmit, de nagyon keveset látnak. én is lépek fel rendszeresen, (komolyzenével) és igen én ott meg tisztelem avval a közönséget hogy szépen felöltözök, de ők minek tiszteljenek meg vele? nem is látom, mert szemembe világít a reflektor, másik meg amúgy se érdekel. mindenki abba jön ami kényelmes...


nem a levegőbe beszélek, nem azért mondom mert lusta vagyok felöltözni, hanem mert én így gondolom előadó szemszögből.



szóval kultúrálatlan vagyok? xDD milyen új dolgokat tudok meg magamról...:DDD

2012. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!