Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Rasszizmusnak számít, ha nem...

Rasszizmusnak számít, ha nem tetszenek a romák "szokásai"?

Figyelt kérdés

Nincs bajom a romákkal, van sok roma ismerősöm aki, kedves, segítőkész, iskolába jár, nem lop, csal, hazudik... DE vannak, akik nem "tetszenek" gondolok itt azokra akik, hazudnak, summákolnak, nem akarnak dolgozni, mert "mineeeek???" És nem tetszenek, ahogy egy-kettőjük "beszél"... "Hagygyommmááá... Nem ééén vóóótttááám!! Á Gázzsííí vóóót!" Illetve, ahogy "zenélnek" "Csippp, hoppp, heeejjj" Csettingetnek, tapsolnak és "énekelnek". Meg ahogy viselkednek... Állok a buszmegállóban, ott van egy roma, észere se vesz... jön kettő "cimborája" és oda jönnek és mondják: Tehh, figyejjmááá! Nincs cigid?... Mondom: Bocs, Nem dohányzom... és erre: Mííéért neeeem???!!! (Még ő volt felháborodva) Szokjááá\' rá\' Oszt adjá!!!!".. Mondtam: oké, és felszáltam a buszra... És nem tetszik, hogyha egyedül van akkor nem nagy a szája, ha keten, hárman vannak akkor direkt...direkt belém kötnek.. Volt egymásik sztori, mikor odajött kettő, három "jóember" és kötözködtek, Mondtam: Fejezzétek be, mert rossz vége lesz!... Nevettek: Mééé??? Míleeeesz? Szóóósz a rendőőőröknek?! Mondom: Igen... Erre mégjobban nevetek aztán, ott hagytam őket...

Ez most akkor rasszizmusnak számít mert nem kedvelek egy-kettő romát, akik direkt belémkötnek meg nem "tisztelik a törvényt"?


2009. aug. 5. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nekem is vannak rendes roma ismerőseim, de amelyik belémköt, nem dolgozik, csak potyogtatja a gyerekeket, azokat én is elítélem, és nem hiszem, hogy ettől rasszista lennék.
2009. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem szamit rasszizmusnak, legfeljebb, ha nagyon eroltetem egy enyhe kis eloiteletnek, amit a tapasztalatok megalapoznak. Nem ez a baj, az a baj, hogy annal sokkal-sokkal rosszabb dolgok is vannak, mint amiket te tapaszataltal. Ezek nekem olyan (fo?)varosi torteneteknek tunnek. Mondjuk, en is fovarosi vagyok, de olvasok itt a gyk-n is meg mashol is sokkal durvabb torteneteket idos es kevesbe idos emberek folyamatos zaklatasarol, meglopasarol, sakkban tartasarol, rabszolgatartasrol stb.
2009. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ettől nem vagy rasszista, de nyugodj meg, itt vidéken csinálnak durvább dolgokat is...mi pedig vidékiek lassan egyre kevésbé szégyelljük hogy igenis rasszisták vagyunk
2009. aug. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Ha azt gondolod,hogy ezek a romák szokásai,arra inkább az előítélet a jó kifejezés.
2009. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
11%

ÓÓ, erre már azt mondanák rasszista vagy.

Tudjátok, itt nem a Magyarok a rasszisták, hanem a CIGÁNYOK!!

Miért nem veszik észre, kérem???!

2009. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

az a rasszizmus ha általánosítasz és azt mondod az összes cigány ilyen, égetni való, vagy legalábbis 95%a. de mint írtad vannak normális ismerőseid így tudod hogy nem igaz.

akiknek olyan szokásai vannak mint írtad, sokkal inkább illik rá a rasszista szó, de nem is teljesen a magyarok ellen hanem akik nem tartoznak közéjük(vagy 'fajtárs' vagy ismerős).

2009. aug. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!